Brzdące znów chwyciły za kije!

2024-03-12 13:46:29(ost. akt: 2024-03-19 10:43:58)
Hala MOSiR w Orzyszu ponownie opanowana przez unihokeistów z różnych stron Polski

Hala MOSiR w Orzyszu ponownie opanowana przez unihokeistów z różnych stron Polski

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

UNIHOKEJ/// Hala widowiskowo-sportowa w Orzyszu stała się 9 marca areną walki o trofea Ogólnopolskiego Turnieju Unihokeja Dzieci Brzdąc Cup. W tegorocznej odsłonie imprezy organizowanej przez miejscowy UKS Jedynka wystartowało 15 zespołów.
UKS Pantera Ostrołęka, OCKK Biedronki SP Chudek, UKS Gródek, UKS Bankówka Zielonka, ULKS Józefina… – lista zespołów, które zameldowały się z samego rana na parkiecie, robiła wrażenie. Łącznie do „bitwy na kije” przystąpiło przeszło 100 zawodników w czterech kategoriach wiekowych (po dwie dziewcząt i chłopców).

– Dzieci roczników 2010 (i młodsi) oraz 2011 (i młodsi) rywalizowały równolegle na trzech boiskach. Rozegrały 32 mecze, co przełożyło się na setki goli. Dało to dużo radości nie tylko im samym, ale i licznie zebranym w hali kibicom – słyszymy w UKS Jedynka Orzysz. – Tym, co cieszy nas szczególnie jako organizatorów, to fakt, że choć żadna z ekip walczyła zawzięcie o każdy punkt, to obyło się bez jakichkolwiek kontuzji – podkreśla Marek Dancewicz, „ojciec chrzestny” orzyskiego unihokeja.

Podczas zmagań, z uwagi na młody wiek uczestników, klasyfikacja drużynowa zeszła na dalszy plan. Z pustymi rękami Orzysza nie opuścił nikt. Poza trofeum przygotowanym dla zespołów, każdy z uczestników otrzymał indywidualnie nie tylko unikatowy medal i dyplom, ale i dodatkową pamiątkę. – Wybór był całkiem duży, lecz największe wzięcie tego dnia miały maskotki, czyli pandy i wilki – wspominają organizatorzy.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5