Śniardwy po kryzysie? "Najgorsze za nami". I „Kropka"

2024-02-19 08:31:19(ost. akt: 2024-02-19 09:45:25)
Artur Kropiewnicki został nowym prezesem Śniardw Orzysz

Artur Kropiewnicki został nowym prezesem Śniardw Orzysz

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

PIŁKA NOŻNA/// Śniardwy Orzysz zdają się mieć najgorsze za sobą. O to, by nie wróciły podobne kryzysy, które wisiały jeszcze niedawno nad klubem, zadbają nowe władze. Na czele z Arturem Kropiewnickim, który został wybrany nowym prezesem zielono-niebieskich.
Gdy pozostałe zespoły seniorskie powiatu ruszały z przygotowaniami do rundy rewanżowej, w Śniardwach – podobnie jak choćby rok temu – zastanawiano się czy formuła piłki seniorskiej w Orzyszu się zwyczajnie nie wyczerpała. Wśród lokalnych miłośników piłki nożnej dość długo trzeba było czekać na tych, którzy odważą się wziąć losy klubu na swoje barki.

Nadszedł czas, by orzyskie środowisko piłkarskie wyłożyło karty na stół. Trzeba postawić wreszcie sprawę jasno i uczynić konkretny krok w którąś stronę. Bo stanie w obecnym miejscu nie przyniesie niczego dobrego – przekonywali działacze KSŚ.

Kropa na kłopoty

Spotkanie to, na szczęście, nie tylko się odbyło, ale i przyniosło konkretne rezultaty. Kryzys organizacyjny udało się zażegnać.

Powołanie władz poprzedziła dyskusja o przyszłości klubu, a w szczególności o kierunkach w jakich Śniardwy powinny podążać – czytamy w oświadczeniu. – Większość uczestników wznowionego Walnego Zgromadzenia Członków była zgodna co do tego, że w zarządzaniu klubem trzeba wprowadzić wiele zmian. Powielanie tych samych błędów i powracanie niczym bumerang do sytuacji, gdy los Śniardw wisi na przysłowiowym włosku, wymaga wyciągnięcia wniosków i zmiany priorytetów w zarządzaniu klubem.

W składzie Zarządu znalazło się 7 osób: Artur Kropiewnicki (w wewnętrznym głosowaniu wybrany następnie na prezesa), Krzysztof Czaplicki i Bartosz Tomaszewski (wiceprezesi), Elwira Radzikowska-Zadroga (skarbnik), Łukasz Nikołajuk (sekretarz) oraz członkowie – Paweł Gudanowski i Filip Tomaszewski. Do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali Paweł Kubrowski, Krzysztof Ogórek i Krzysztof Sochaczewski.

Wartym odnotowania jest fakt, że w skład zarządu wieszli nie tylko byli i obecni zawodnicy drużyny seniorów czy trenerzy pracujący w klubie z dziećmi, ale także przedstawiciele rodziców.

Zgodnie z deklaracjami, które padły na Walnym Zgromadzeniu Członków, zarząd za główny cel stawia sobie budowę odpowiedniego systemu szkolenia dzieci i młodzieży, opartego na większej liczbie szkoleniowców niż do tej pory. Bez tego ciężko będzie bowiem o funkcjonowanie w przyszłości drużyny seniorskiej – słyszymy w KSŚ.

Zmartwionych kibiców w kwestii piłki seniorskiej uspokajamy. Nie ma planów wycofania zespołu z rozgrywek. Drużyna ta wymaga jednak kluczowych zmian, bez których co pół roku, tak jak było to do tej pory, kolejne władze będą zadawać sobie pytanie czy uda się skompletować kadrę, by w lidze wystartować. Być może będą to zmiany, które odbiją się na wynikach w obecnym czy przyszłym sezonie, ale bez wątpienia są konieczne do tego, aby seniorska piłka w kolejnych latach w Orzyszu w ogóle istniała – podsumowują nowe władze klubu.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5