Maja Pankowska będzie broniła honoru Polski

2024-01-23 07:45:23(ost. akt: 2024-01-24 08:18:55)
Maja Pankowska z Orzysza otrzymała powołanie do kadry narodowej

Maja Pankowska z Orzysza otrzymała powołanie do kadry narodowej

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

UNIHOKEJ/// O takim liście marzą setki zawodniczek nie tylko z Warmii i Mazur. Maja Pankowska z Orzysza otrzymała powołanie do Reprezentacji Polski U19.
Wychowanka UKS Jedynka Orzysz unihokejowe doświadczenie zbierała już od najmłodszych kategorii wiekowych. Pierwsze szlify, a także późniejsze doświadczenie startowe, nabierała pod okiem cenionego w Polsce trenera – Marka Dancewicza. Przeprowadzka nad Bałtyk, związana z kontynuowaniem drogi edukacyjnej, sprawiła, że konieczna w jej przypadku okazała się zmiana barw klubowych. Orzyszanka reprezentuje obecnie Olimpię Osowa Gdańsk.

Najbliższą okazją do reprezentowania jeszcze bardziej prestiżowych, bo narodowych barw, Maja będzie miała podczas zbliżającego się międzynarodowego turnieju Polish Cup 2024, który rozgrywany będzie 1-4 lutego w Zbąszyniu oraz Nowym Tomyślu.

Jej prywatny sukces niesamowicie nas cieszy. Życzymy Mai, by było ich jeszcze więcej. Oglądanie jej w meczach kadry to ponadto potężna dawka motywacji dla innych zawodników i zawodniczek. Znak, że warto przykładać się do treningów i walczyć o marzenia – słyszymy w UKS Jedynka.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5