Młodzież debatowała o bezpieczeństwie

2023-11-28 10:12:01(ost. akt: 2023-11-28 10:31:45)

Autor zdjęcia: kpp

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ornecie odbyła się debata społeczna, poruszające tematykę zagrożeń XXI wieku. Gośćmi specjalnymi byli m.in. policjanci, wojskowi, strażnicy graniczni i strażacy.
Bezpieczeństwo to pojęcie bardzo ogólne, na które składa się wiele różnych sfer życia. Dlatego na debatę zostali zaproszeni goście reprezentujący nie tylko służby mundurowe, ale także przedstawiciele sądu i stacji sanitarno-epidemiologicznej. Okazało się, że młodzież wie bardzo dużo na temat czyhających na nią zagrożeń, choć wiele z poruszonych tematów wzbudziło duże zainteresowanie i zaskoczenie. W dobie wszechobecnej cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu, skala zagrożeń jest znacznie większa niż jeszcze kilkanaście lat temu. Choć w sieci nikt nie jest anonimowy, to wiele osób zajmuje się działalnością przestępczą bądź przez nieuwagę mogą spowodować tragiczne konsekwencje.

Uczestnicy debaty wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa oraz profilaktyki w tym kierunku, oraz dowiedzieli się jak reagować na różne życiowe sytuacje

kpp/tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5