Warmińska Motomajówka już za nami [zdjęcia]

2023-05-19 12:50:00(ost. akt: 2023-05-19 12:54:30)

Autor zdjęcia: Materiały WKM DRAGER

Trzynasta Warmińska Motomajówka już za nami. Pozostały po niej tylko pozytywne wspomnienia. Tradycyjnie już była msza święta, parada motocyklistów, koncert rockowy i ciepły poczęstunek. Inicjatorem pierwszej Motomajówki był śp. ks. Andrzej Krużycki.
W niedzielę 14 maja 2023 r. przy Sanktuarium pw. Nawiedzenia Maryi Panny i św. Józefa w Krośnie koło Ornety odbyła się XIII Warmińska Motomajówka finansowana ze środków budżetu Gminy Orneta w ramach realizacji zadania publicznego. Organizatorem XIII Warmińskiej Motomajówki był Warmiński Klub Motocyklowy "DRAGER" z Ornety wraz z Proboszczem-Kustoszem Michałem Rosengart.

Na XIII Warmińską Motomajówkę przybyli pielgrzymi – motocykliści oraz miłośnicy jednośladów z różnych regionów Polski. W tym dniu odbyła się msza święta w intencji motocyklistów oraz udanego i bezpiecznego sezonu motocyklowego.
W trakcie trwania XIII Warmińskiej Motomajówki promowany był zdrowy styl życia oraz umiejętność spędzania czasu wolnego.

Niespodzianką tegorocznej Motomajówki był przyjazd wojskowej grupy rekonstrukcyjnej, która dzień wcześniej brała udział w VII Orneckiej Nocy Muzeów zorganizowanej przez Reduta Orneta.

Podczas Motomajówki odbyła się akcja poboru krwi. Nie zabrakło też tradycyjnej parady motocyklistów i koncertu zespołów rockowych. A co najważniejsze, nie zabrakło również przepysznej grochówki oraz wyśmienitego bigosu, który w wojskowej kuchni polowej przywieziony został na miejsce, kolorowym „ciapkiem” – symbolem zlotu.

Warmińska Motomajówka – jako cykliczna impreza, która teraz upamiętnia jej pomysłodawcę śp. ks. Andrzeja Krużyckiego, organizowana jest każdego roku w drugą niedzielę maja.
Z pozdrowieniami WKM DRAGER2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5