Orneckie Smoki na Baltic Cup 2022

2022-10-31 09:20:00(ost. akt: 2022-10-31 09:26:11)

Autor zdjęcia: Materiały KS Orneckie Smoki

W dniach 20-23 października młodzi zawodnicy z Ornety brali udział w Międzynarodowych Zawodach w Strzelaniach Pneumatycznych Baltic Cup 2022.
Orneckie Smoki WKS10, Koło Strzeleckie LOK w Ornecie wystawiło w tych zmaganiach siedmiu zawodników trenujących pod okiem trenera Sebastiana Leszczyńskiego. Ogółem w zawodach brało udział około 280 zawodników, z całego kraju i zagranicy.

Dzięki chęci pracy oraz dążenia do rozwoju młodzieży i tej dyscypliny sportu na naszym terenie, mieliśmy zaszczyt startować wraz kadrą Polski oraz zawodnikami z innych krajów — powiedział Sebastian Leszczyński. — Przebywanie w tak doborowym towarzystwie było dla nas niesamowitym przeżyciem oraz ogromnym doświadczeniem.

Celem udziału w tych zawodach było osiągnięcie rekordów życiowych naszych strzelców, a wiadomo takie robi się wśród najlepszych. Cel został osiągnięty. Mamy w tej chwili jednych z najlepszych zawodników w województwie, którzy mimo krótkiej historii klubu potrafili na równi konkurować z klubami o kilkudziesięcioletniej tradycji. Jeżeli pozwolą nam siły i środki taka drużyna zostanie w naszej okolicy na stałe. Jest to prestiż dla zawodników, miasta i klubu.

Dzięki współpracy z klubem WKS10 z Olsztyna i utworzeniem młodzieżowej sekcji strzeleckiej w Ornecie, mamy licencjonowanych zawodników, którzy w ten sposób weszli do grona jednych z najlepszych. Cieszymy się, że staliśmy się już rozpoznawalną marką na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Przed nami sporo ciężkiej pracy, ale chęci mamy. Dziękujemy wszystkim którzy pomagają nam dobrym słowem, ale też tym, którzy wspierają materialnie - nie jest to tani sport. Każdy z państwa, który pomógł nam w tym roku nawet w najmniejszy sposób, może sobie przypisać te sukcesy.

Dzięki takim ludziom ta młodzież rozwija się w szczególny sposób, a to przecież poniekąd nasza przyszłość. Nie ma ideałów, ale chciałbym żebyście wiedzieli, Wy rodzice, że macie wspaniałe pociechy, a Wy moi drodzy zawodnicy, że macie wspaniałych rodziców. Odwaga jaką się wykazujecie podczas startów z najlepszymi jest przeogromna, nie każdego na to stać.

Sam start to już wyczyn. Dużo ludzi bierze w czymś udział tylko kiedy wiedzą, że wygrają, a Wy, moi drodzy, robicie to i walczycie o każdy punkt pnąc się w górę. Jestem z Was dumny... — zwrócił się między innymi do zawodników i ich rodziców trener i dodał, że organizacja zawodów była znakomita. — Była to ogromna praca organizacyjna i logistyczna, za co składamy wielkie wyrazy szacunku i uznania.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5