Mieszkaniec Ornety usłyszał aż 5 zarzutów. Stanie przed sądem

2019-03-29 15:16:20 (ost. akt: 2019-03-29 15:20:20)
Podejrzany 43-latek podczas doprowadzenia

Podejrzany 43-latek podczas doprowadzenia

Autor zdjęcia: KPP LW

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyły się postępowania prowadzone przez śledczych z Ornety pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim. 43-letni mężczyzna usłyszał w sumie 5 zarzutów. Dotyczą one 3-krotnego zniszczenia uli i kradzieży syropu cukrowego oraz 2 kradzieży z włamaniem do budynku orneckiego Banku Żywności i budynku socjalnego.
Wszystko zaczęło się na początku grudnia ubiegłego roku. Wówczas nieznany sprawca w jednej z podorneckich pasiek 3-krotnie w odstępie kilku dni zniszczył ule.

Z ustaleń policjantów wynika, że zniszczonych zostało pięć uli, z których sprawca zabrał ponad 10 kg plastrów z pokarmem zimowym dla pszczół. W wyniku zniszczenia uli, nie przeżyły też dwie pszczele rodziny.

Właściciel pasieki oszacował straty na kwotę 3.000 złotych. W wyniku podjętych czynności, jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 43-latka.

Kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkańca gminy, mężczyzna w tym czasie porcjował plastry z syropem cukrowym, przygotowując je do wyrobu alkoholu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w nocy z 13 na 14 grudnia i dotyczyło włamania do Banku Żywności w Ornecie.

Sprawca wybijając szybę w oknie wyniósł z jego wnętrza kilka kartonów produktów spożywczych, które miały trafić do rodzin potrzebujących.

W wyniku policyjnej pracy, orneccy kryminalni wytypowali podejrzanego o ten czyn mieszkańca miasta. Mężczyzna został zatrzymany.

Podejrzany 43-latek składając wyjaśnienia przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali też i zabezpieczyli część skradzionych produktów.

43-latek podejrzany jest również o włamanie do budynku socjalnego w Opinie w gminie Orneta, które miało miejsce w drugiej dekadzie grudnia 2018 roku.

Podejrzany dostał się do wnętrza pokoju, skąd zabrał artykuły elektryczne i budowlane. Pokrzywdzony właściciel straty oszacował na kwotę 1500 złotych.
43-latek usłyszał w sumie 5 zarzutów.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Mieszkaniec Ornety działał w warunkach tzw. recydywy, co wpłynie na zaostrzenie wymiaru kary. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Informacja KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5