Pomiędzy światem widzialnym i niewidzialnym

2018-10-01 15:45:26(ost. akt: 2018-10-02 09:24:14)
Tomasz Myjak

Tomasz Myjak

W Galerii Art–Nova w Ornecie swoją twórczość zaprezentował Tomasz Myjak. Chociaż pierwszą z dróg wyrażania i zapisu świata, którą podążył była fotografia, w Ornecie komunikuje się z odbiorcami za pośrednictwem malarstwa.
Prace wykonane są techniką, którą próbuje dopiero stworzyć — rozwijając, modyfikując, eksperymentując — szczególnie w pracach z fakturami.

Na spotkaniu artysta opowiedział o swoim punkcie widzenia świata. Jak sam mówi: „To co maluje, to co powstaje w procesie twórczym to rodzaj zachłyśnięcia się zjawiskami w materii widzialnej.

Inspiruje go to co nas otacza, ale stara się przedstawić głównie tą cienką granicę pomiędzy światem widzialnym i niewidzialnym. Każdy z nas przeżył jedną, kilka, kilkanaście chwil, podczas których w oku zakręciła się łza wzruszenia. Może ujrzeliśmy zachód słońca, małe dziecko bawiące się w piaskownicy, swoich bliskich (…) i pomyśleliśmy w głębi duszy – jakie to piękne. To poczucie jedności z naturą, z Bogiem, niezrozumiały zbiór przypadków, prawdy kosmologiczne, których jeszcze nie rozumiemy - to właśnie rodzaj metafizycznego stanu, którego zwykłymi słowami nie da się opisać, a artysta stara się wyrazić go w sztuce.”

Zapraszamy do poznania indywidualnej drogi artystycznej poprzez którą Tomasz Myjak przedstawia i uzewnętrznia własną prawdę - prawdę budowania świata wokół siebie.
Galeria Art-Nova ul. Rycerska Orneta.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5