Człowiekiem jestem

2018-08-31 11:30:42(ost. akt: 2018-08-31 11:31:34)
Dnia 14.09.2018 r. o godz. 18.00 w Galerii Art - Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie odbędzie się wernisaż malarstwa Tomasza Myjaka.
Artysta jest Absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obecnie pracuje na Wydziale Scenografii prowadząc Pracownię Rysunku i Malarstwa. Sztuka wypełnia jego życie. Uzyskał doktorat w Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Sztuki Operatorskiej – w specjalności fotografia oraz habilitację na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Pracuje również w Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Pracowni Malarstwa i Koloru w Przestrzeni Multimedialnej na Wydziale Sztuki Nowych Mediów.

Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo jest bogaty. Bogactwem jego jest możliwość poznania świata, poznania go wszystkimi zmysłami. To, co dzieje się w naszej duszy w czasie rzeczywistego spotkania i zmysłowego poznania z fascynującym zjawiskiem atmosferycznym, przyrodniczym, krajobrazem, czy nawet widowiskiem, wiemy tylko my sami. Człowiek chłonie otoczenie całym sobą - widzi, słyszy, odbiera zapachy, czy smaki. Realne wrażenia są niemalże nieuchwytne, a jednak autor wystawy odkrywa w swoich pracach namiastkę własnego doświadczenia świata, świata w którym jak sam mówi „dotyka czułego punktu powodującego wzruszenie, poczucie bezgranicznego piękna, katharsis.”

Na wystawie pojawią się prace powstałe na przestrzeni 2016-2017 r. Autor zaprezentuje kompozycje z cyklu: „Sacrum - profanum”, „7 spojrzeń na żwirową górkę”, „Morze 2016” oraz „Morze 2017”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Autor prac - Tomasz Myjak.

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5