Święto Niepodległości uczcili... pod wodą

2017-11-13 16:23:51 (ost. akt: 2017-11-14 15:22:30)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, pomimo „sztormowej” pogody na jeziorze Wuksniki grupa miłośników nurkowania z AKP Skorpena oraz Stowarzyszenia Reduta Orneta obchodziła w sposób szczególny to ważne wydarzenie w historii naszego kraju.
Przygotowania do podwodnych obchodów trwały kilka dni. Pasjonaci nurkowania stanęli na wysokości zadania i pokonali wszelkie trudności by w ten szczególny dzień pokazać swój patriotyzm.

Fantastyczny podwodny pochód przypominał kadry z filmów fantasy. Grupa płetwonurków ubrana w kombinezony wraz ze specjalistycznym wyposażeniem przypominała postacie z Gwiezdnych Wojen. „Przemaszerowała” pod wodą kilkaset metrów trzymając rozwinięte flagi narodowe.

Było to chyba pierwsza tego typu impreza pod wodą w naszym rejonie związana obchodami Święta Niepodległości przeprowadzona z większym rozmachem. „I na pewno nie ostatnia” zapewniają uczestnicy ”Dzisiejsza impreza miała szczególnych charakter i wymagała odpowiedniej oprawy. Co też się nam udało wykonać”.

W między czasie przybyły też inne grupy płetwonurków, którzy nagrodzili kolegów ciepłymi słowami za ich postawę.

Ci którzy nie mogli podziwiać podwodnych uroczystości mieli okazję porozmawiać z organizatorami jak również obejrzeć już nawodny barwny „przemarsz” w rejonie mola. A biało czerwone flagi powiewały na sztormowym wietrze aż do późnych godzin…

Skąd ten pomysł?
— To chęć pokazania jak można przez skuteczne formy przekazu zwrócić uwagę, szczególnie młodzieży, na niezwykle interesujące karty naszej historii — opowiada jeden z uczestników. — Zarówno te zapomniane, jak i wielkie rocznice jaka jest Święto Niepodległości. Dzięki takiej imprezie jesteśmy pewni, że można połączyć utrwalanie wartości przemijalnych jakim jest historia i dziedzictwo narodowe, tożsamości historycznej, czy też pielęgnowanie patriotyzmu z aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Należy podkreślić, że członkowie AKP Skorpena nie tylko rozwijają swoją pasję podwodnego pływania, ale też od wielu lat aktywnie uczestniczą w wielu imprezach związanych ekologią, edukacją, promowaniem aktywnego trybu życia czy też jak dzisiaj utrwalaniem historii.
R.D.

Fot. w galerii Robert Dubaj/Leszek Szymczak


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Robin

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5