Zawodnicy Ornety to wspaniali ludzie

2015-12-09 10:58:20(ost. akt: 2015-12-09 11:01:13)

Autor zdjęcia: Wojciech Bohdanowicz

05- grudnia - 2015 w hali sportowej w Golubiu Dobrzyniu odbył się VIII Halowy Charytatywny Turniej Piłkarski.
Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. W turnieju grają drużyny klubowe i amatorskie. Od 2012 roku uczestniczy w turnieju drużyna z Ornety składająca się z byłych i aktualnych zawodników oraz trenerów klubu MKS Błękitni Orneta. Dochód z turnieju został przeznaczony na leczenie Łukasza i Moniki.

Łukasz od urodzenia choruje na zespół Lowe'a - uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych. Niepoprawnie funkcjonują jego oczy, nerki, wątroba oraz mięśnie. Łukasz ma problemy z przełykaniem i gryzieniem. Mimo to jest wesoły i uśmiechnięty. W całej Polsce jest tylko sześć przypadków takich zachorowań.

W VIII turnieju wzięli również udział „ornecianie” w składzie: Jacek Fabisiak, Daniel Kogut, Wacław Szczęch, Janusz Lebiedziński, Wojciech Kijanko, Karol Łasiński, Mariusz Skrzyński i Tomasz Włodarczyk pod nazwą - Błękitni Orneta. Wyjazd był możliwy dzięki OSiR-owi w Ornecie, który pokrył koszty transportu.

W czasie turnieju odbywa się licytacja: koszulek, piłek i innych przedmiotów przekazanych przez różnych ofiarodawców. Nasza drużyna zawiozła na licytację koszulkę dzięki Marcinowi Jotko z podpisem jego brata Krzysztofa zawodnika MMA występującego w wadze średniej, aktualnie związany z UFC. Koszulka wraca do Ornety ponieważ nasi wygrali licytację, Chociaż wyniki tego turnieju nie były najważniejsze ale warto napisać, że zwycięzcą tego turnieju została nasza drużyna pokonując w finale (po rzutach karnych) drużynę TVP z redaktorem redakcji sportowej TVP Rafałem Patyrą na czele. Na konto chorych dzieci trafi 7450zł.

Tak podsumował nasz udział w turnieju -Marek Wróblewski ojciec chorego Łukasza: Zawodnicy Ornety to wspaniali ludzie.

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mojemiasto

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Orneciak #1880087 | 195.136.*.* 12 gru 2015 21:28

    Szkoda że w czołówce artykułu jest zdjęcie drużyny TVP a nie orneciaków

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5