Błękitni Orneta charytatywnie

2014-12-31 17:02:14(ost. akt: 2014-12-31 17:10:02)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W hali sportowej KS Stal Grudziądz odbył się VII Halowy Charytatywny Turniej Piłkarski. Po raz trzeci w zawodach wystartowali byli oraz aktualni zawodnicy Błękitnych Orneta. Dochód z turnieju został przeznaczony na leczenie Łukasza i Olka.
- Jesteśmy tutaj już po raz trzeci. Przyjeżdżamy z przyjemnością, zawsze jesteśmy bardzo mile goszczeni. Turniej ten to naprawdę bardzo fajna inicjatywa. Konkurencja na boisku jest silna, także cenimy sobie naszych przeciwników – powiedział zawodnik drużyny TVP i komentator sportowy TVP Sport Rafał Patyra.


Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku nie zabrakło także zawodników Błękitnych Orneta, którzy już po raz trzeci uczestniczyli w imprezie. W 2012 roku ornecianie zajęli I miejsce, a w tej edycji turnieju V, jednak wynik nie jest tutaj najważniejszy. Nasi zawodnicy pojechali na imprezę na własny koszt samochodami prywatnymi prezesa klubu Mariusza Skrzynskiego i Jacka Fabisiaka.

W trakcie turnieju odbyły się licytacje gadżetów sportowych, m.in. buty piłkarskie z autografem Jakuba Rzeźniczaka z Legi Warszawa, koszulka Olimpii Grudziądz, plastron GKM Grudziądz, dwie piłki TVP i TVN, koszulka Arki Gdynia i praca plastyczna wykonana przez Łukasza. Łukasz od urodzenia choruje na zespół Lowe'a - uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych. Niepoprawnie funkcjonują jego oczy, nerki, wątroba oraz mięśnie. Ma problemy z przełykaniem i gryzieniem. Mimo to jest wesoły i uśmiechnięty. W całej Polsce jest tylko sześć przypadków takich zachorowań, dlatego pomoc jest tak ważna W turnieju zagrali: Mariusz Skrzyński, Jacek Fabisiak, Daniel Kogut, Janusz Żmijewski, Rafał Mianowski, Wacław Szczęch, Tomasz Włodarczyk, Radek Goździkowski i Wojtek Uzar. Zamiast biletów wstępu obowiązywały wolne datki do puszek kwestorskich.


ok


]kliknij tutaj[/url][/quote]

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5