Kompletnie pijany 60-letni kierowca vw golfa uciekał przed policją

2019-05-25 11:23:12 (ost. akt: 2019-05-25 11:36:09)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum Redakcji

W czwartek (23 maja) po godzinie 14:00 w Olsztynku policjanci po trwającym kilka kilometrów pościgu zatrzymali podejrzane auto. W organizmie kierowcy krążyło 1,6 promila alkoholu.
Policjanci z patrolu ruchu drogowego podczas statycznego pomiaru prędkości w miejscowości Mierki w pewnym momencie zmierzyli prędkość nadjeżdżającego vw golfa. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, samochód poruszał się z prędkością 67 km/h. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do zatrzymania kierowcy vw.

Jeden z policjantów wyszedł na jezdnię i dał kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej. Początkowo wszystko było w porządku, kierowca zaczął zjeżdżać w wyznaczone przez policjanta miejsce, ale ostatecznie ominął oznakowany radiowóz i zaczął uciekać w kierunku Olsztynka. Kierowca vw w niekontrolowany sposób omijał napotkane po drodze pojazdy czym stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym dla wszystkich uczestników ruchu.

Po trwającym kilka kilometrów policyjnym pościgu, funkcjonariusze zatrzymali podejrzany pojazd na terenie Olsztynka. Okazało się, że za kierownicą vw siedział kompletnie pijany mężczyzna.

W organizmie 60-letniego mieszkańca Olsztynka krążyło ponad półtora promila alkoholu. Prawdopodobnie to właśnie z tego powodu, 60-latek za wszelką cenę chciał uniknąć kontroli drogowej.

60-letni mieszkaniec Olsztynka już stracił prawo jazdy. Auto, którym kierował nieodpowiedzialny mężczyzna zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Zgodnie z obowiązującym prawem niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn/red.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. latają za wazelinką #2737981 | 176.105.*.* 26 maj 2019 22:42

    mistrz,dał dyla, ale psy go łyknęły jak świeżą bułkę, już nie ucieka.Latają teraz jego kolesie po aptekach za wazelinką, bo mistrz jest w mamrze i bierze "do pysia" i to jest świetna wiadomość !!zrobiło się bezpieczniej!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5