"Żywa wystawa” w skansenie

2017-08-21 15:49:36 (ost. akt: 2017-08-21 15:51:40)

Autor zdjęcia: MBL-PE w Olsztynku

"Żywa wystawa” owiec i kóz, historia chowu i hodowli, pokazy pasterstwa, strzyżenia owiec oraz obróbki wełny, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy na zakończenie wakacji w skansenie.
Już 27 sierpnia odwiedzający muzeum po raz kolejny zostaną wprowadzeni w świat zwierząt gospodarskich żyjących w olsztyneckim skansenie.

Tym razem tematem przewodnim podczas imprezy Zadbaj o mnie, a ja Cię nakarmię i ubiorę będą owce i kozy, dzięki którym mamy na co dzień produkty nabiałowe oraz odzież. W programie imprezy zaplanowano tematyczną wystawę pt. Kto ma owce, ten ma co chce ze zbiorów muzeum, pokazy strzyżenia owiec i obróbki wełny oraz pracy psów pasterskich z owcami, a także inne psie sztuczki. Wydarzenie będzie przyjazne dzieciom, dla których przygotowano gry i zabawy oraz oprowadzanie na kucykach w siodle.

Muzeum w Olsztynku zajmuje się hodowlą owiec wrzosówek i owiec rasy Skudde. Ta ostatnia jest pierwotną rasą z Mazur, znaną i utrzymywaną już w XIII wieku na terenie ówczesnych ziem pruskich.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5