Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ SCHRONISKA

20.11.2015r. w Gimnazjum numer 3 w Olsztynie, na lekcjach szóstej oraz siódmej odbyło się spotkanie pierwszych klas gimnazjalnych z wolontariuszką schroniska w Tomarynach.

Dominika Wiśniewska, przybliżyła pierwszoklasistom życie zwierząt w schronisku. Towarzyszyły jej też dwa psy, które z pewnością umiliły każdemu czas podczas spotkania. Malinka, 4-miesięczna mieszkanka schroniska, która szuka ciepłego domu oraz Amigo. Amigo pomaga swojej właścicielce Dominice w resocjalizacji psów przed trafieniem do nowych domów, musi dawać dobry przykład.

Zostało również przedstawione zarówno życie zwierząt, jak i ich historie. Pod koniec spotkania, każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie z psami, nawet one były zadowolone ze zdjęć! W związku ze zbliżającą się zimą ogłoszona również została zbiórka rzeczy potrzebnych dla zwierząt w schronisku.

Do 9 grudnia zbierane zostają mokre i suche karmy, koce bądź ręczniki, pluszaki, piłeczki, gryzaki. Pamiętajmy o potrzebujących miłości psach i kotach. Zaopiekujmy się którymś z tych zwierzątek lub całym schroniskiem! Ty też możesz zostać wolontariuszem!
“Pomóż mi proszę, przetrwać zimę!” - zdają się mówić zwierzaki.

Wiktoria Barchańska 2f Gimnazjum nr 3 w Olsztynie
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: informer oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Spotkanie z wolontariuszką schroniska
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5