M. Jakubiak (Kukiz'15): zebrałem podpisy pod wnioskiem o powołanie zespołu parlamentarnego ds. nadzoru wykonania 100 konkretów KO

2023-11-15 12:03:56(ost. akt: 2023-11-15 12:05:13)

Autor zdjęcia: TVN24

Mam już zebrane podpisy i niebawem złożę do marszałka Sejmu wniosek o powołanie zespołu parlamentarnego ds. nadzoru wykonania 100 konkretów KO - mówił w środę w Studiu PAP poseł koła Kukiz'15 Marek Jakubiak
W połowie października w w Programie Trzecim Polskiego Radia sekretarz partii KUKIZ15 Marek Jakubiak zapowiedział założenie zespołu parlamentarnego do spraw nadzoru wykonania 100 konkretów PO na 100 dni rządzenia. "Następnie złożę społeczeństwu raport o stanie realizacji tych obietnic wyborczych" - zadeklarował polityk.

Jakubiak w środę w Studiu PAP pytany o to, czy podtrzymuje te słowa, odpowiedział twierdząco. "Już mam zebrane podpisy, niebawem zostanie złożony wniosek o powstanie zespołu, marszałek (Sejmu Szymon Hołownia) nie może mi odmówić" - powiedział.

Przedstawiony w połowie września br. przez Koalicję Obywatelską program "100 Konkretów na 100 dni" zawiera propozycje programowe obejmujące m.in. wprowadzenie "babciowego", kredyt 0 proc. na zakup mieszkań czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł.

Polityk na pytanie o to w jakich sejmowych komisjach politycy tworzący koło Kukiz'15 chcieliby uczestniczyć odpowiedział, że on sam chciałby pracować w Komisji Obrony Narodowej, Paweł Kukiz w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, a Jarosław Sachajko w Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Finansów Publicznych.

Jakubiak pytany o najbliższe plany na działanie partii KUKIZ'15 odpowiedział, że "zapewne będzie budowała swoje struktury". "Wystartujemy już niebawem" - dodał.

Cała rozmowa dostępna jest pod adresami: https://www.pap.pl/aktualnosci/marek-jakubiak-kukiz15-powinien-powstac-klub-zjednoczonej-prawicy-czujemy-sie-jej oraz www.wideo.pap.pl. (PAP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3112087 18 lis 2023 15:17

    Hipokryci! Najpierw rozliczcie się z ośmiu lat waszych nierządów i demolowania Polski a potem rozliczajcie innych!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5