Przyszli olimpijczycy ćwiczyli w Olsztynie

2023-10-07 09:02:13(ost. akt: 2023-10-07 10:17:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już po raz drugi w Olsztynie odbyły się Igrzyska Przedszkola. To wyjątkowa impreza, w trakcie której maluchy mają okazję poznać najróżniejsze dyscypliny sportu i doskonale się przy tym bawić.
W piątek (6 października) sala przy ulicy Mariańskiej od wczesnych godzin rannych zamieniła się w istne kłębowisko pozytywnych emocji. Wszystko za sprawą maluchów z olsztyńskich przedszkoli, którzy wzięli udział w II Igrzyskach Przedszkolaka pod Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na ponad 100 małych adeptów sportu z olsztyńskich przedszkoli czekały nie lada atrakcje, bo profesjonalni trenerzy razem ze swoimi zawodnikami postanowili wprowadzić maluchy w arkana określonych dyscyplin sportowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo razem z przedszkolakami ćwiczyli szkoleniowcy zajmujący się na co dzień piłką nożną, tenisem stołowym, żeglarstwem, piłką ręczną, lekkoatletyką, triathlonem, taekwondo oraz gimnastyką. I choć emocji było co nie miara, to aspekt stricte sportowy nie był najważniejszy, lecz dobra zabawa i uśmiechnięte twarze dzieci.

Imprezę zorganizował Gdański Klub Sportowy "Korsarz" przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5