Donald Tusk: Marsz Miliona Serc - to nie jest marsz żadnej partii

2023-09-29 22:52:20(ost. akt: 2023-09-29 22:54:58)

Autor zdjęcia: PAP/Piotr Nowak

"Marsz Miliona Serc", który w niedzielę 1 października przejdzie ulicami Warszawy, nie jest to marsz żadnej partii - podkreślił w piątek w TVN24 lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Według niego, będzie to jedna z największych manifestacji w ostatnich latach w Europie.
W niedzielę 1 października ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez Koalicję Obywatelską "Marsz Miliona Serc". Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 na Rondzie Dmowskiego, następnie przejdzie ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II, a zakończy się na Rondzie Radosława.

Na oficjalnej stronie Platformy Obywatelskiej do udziału w marszu zaprasza przewodniczący PO Donald Tusk. "Stajemy do walki ze złem, twarzą w twarz rozliczyć tę władzę, żeby Polska znowu była wolna od kłamstwa, od nienawiści i złodziejstwa. To jest nasz czas. 1 października w samo południe spotkamy się w Warszawie. Tu jest Polska" - zachęca w specjalnym spocie lider PO.

W piątek w TVN 24, lider PO Donald Tusk oświadczył, że "Marsz Miliona Serc", "to nie jest marsz żadnej partii".

"Zwróciłem się z otwartym zaproszeniem do wszystkich ludzi, do różnych środowisk, ale każdy ma prawo wyboru. Liderzy Trzeciej Drogi dokonali innego wyboru, jeśli chodzi o aktywność tego dnia. Ja nie mam z tym żadnego problemu. Rozmawiałem z Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Powiedzieli, że bardzo wielu ich sympatyków będzie oczywiście szło w marszu, ale oni będą w innych miejscach" - powiedział Tusk. Zastrzegł, że będzie "o nich ciepło myślał".

Tusk zapowiedział, że w marszu 1 października "będą uczestniczyli rolnicy, zarówno z Agrounii, jak i z Oszukanej Wsi oraz innych środowisk". "Polska wieś zaczyna rozumieć, że PiS, mimo haseł i dużej popularności do niedawana, oszukał ich w wielu wymiarach. Więc będą szli ci, chcą lepszej Polski" - dodał lider PO.

Zapowiedział, że niedzielny marsz, "to będzie jedna z największych manifestacji w ostatnich latach w Europie". "To będzie jedno z największych wydarzeń w polskiej polityce od czasów odzyskania niepodległości" - oświadczył Tusk. Jak ocenił, "wszyscy ludzie dobrej woli na tym skorzystają". "Jestem przekonany, że cała opozycja na tym skorzysta" - dodał.

Opozycja jest podzielona ws. udziału w marszu. Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że politycy lewicy pojawią się na marszu w Warszawie, ponieważ "opozycja powinna pokazywać, że jest zjednoczona we wspólnym celu". Natomiast liderzy Trzeciej Drogi - prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i lider Polski 2050 Szymon Hołownia - zaplanowali na weekend 30 września i 1 października serię spotkań z wyborcami i trasę po całej Polsce. (PAP)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5