Wybór kontrolowany?

2023-09-20 13:45:35(ost. akt: 2023-09-20 13:48:47)
Cezary Kulesza i Michał Probierz

Cezary Kulesza i Michał Probierz

Autor zdjęcia: PAP

Zakończył się cyrk związany z wyborem selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Dlaczego cyrk? Ano dlatego, że wszystkie znaki na niebie i ziemi od początku wskazywały na to, że Cezary Kulesza mając do wyboru z jednej strony Michała Probierza, „kumpla” z czasów Jagielloni Białystok, a z drugiej Marka Papszuna, oczywiście wybierze starego, sprawdzonego druha.
Skądinąd żadnego wyboru raczej nie było, bo Michał Probierz posadę narodowego coacha, od dnia, gdy Fernando Santos wrócił na Półwysep Iberyjski, miał zagwarantowaną jak w banku. Pozostało więc tylko zrobić teatr, sztucznie podgrzać emocje i podtrzymać opinię publiczną w kontrolowanym napięciu przez kilka dni.

Jak by nie patrzeć żenujące i nie w porządku wobec Marka Papszuna, którego użyto, by stworzyć nie najwyższej jakości przedstawienie. Ręce opadają, gdy uświadomimy sobie, jak PZPN traktuje trenerów. Problem w tym, że PZPN nie jest bliżej nieokreślonych tworem, ale Związkiem, za którym stoją konkretni ludzie. Wszystko to o prezesie Kuleszy świadczy jak najgorzej, toteż niemała część kibiców domaga się jego natychmiastowej dymisji.

Piłka jest w grze. Reprezentacja sportowo znajduje się na samym dnie, dlatego teoretycznie może być tylko lepiej. Strach jednak pomyśleć, że ktoś może zapukać od spodu po rewanżowym meczu Wyspami Owczymi (12 października). Ale zawsze warto mieć nadzieję. Wszak, jak jak nawiał Antoni Słonimski: „Wszystko w Polsce jest możliwe. Nawet zmiany na lepsze”.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3111174 20 wrz 2023 13:59

    Trenera wybrano. Miał być przedstawiony na konferencji prasowej o 12:00 ale jakoś dziwnie pospieszono się ... Dlaczego? Żeby nikt nie ubiegł? Dobra, wybrano - zobaczymy co zwojuje, nie ma co na zapas krakać, wypada tylko życzyć sukcesów. Szkoda tylko że smród powyborczy pozostał... ale może wywietrzeje...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5