Tak Niemcy próbowały wpływać na nasze państwo. Saryusz-Wolski przypomniał wpis Kalety: Przykrywka do prowadzenia ataku na Polskę

2023-07-19 19:57:13(ost. akt: 2023-07-19 20:01:15)

Autor zdjęcia: Twitter, wPolityce

Jacek Saryusz-Wolski przypomniał wpis Sebastiana Kalety z sierpnia 2022 roku. Wiceminister sprawiedliwości alarmował wtedy ws. słów kanclerza Niemiec o rzekomej potrzebie przywracania praworządności w Polsce.
„Przykrywka do prowadzenia od lat ataku na Polskę”

– cytował Kaletę Saryusz-Wolski.

W 2022 roku Sebastian Kaleta przedstawił zestaw grafik porównujących niemiecki wymiar sprawiedliwości z polskim. Wynika z nich, że w Polsce sędziowie są bardziej niezależni od władzy niż ci w RFN.

"Niemiecki kanclerz @OlafScholz mówi o konieczności przywracania praworządności w Polsce. To przykrywka do prowadzenia od lat ataku na Polskę. Tych kilka grafik pokazuje cynizm polityczny tego ataku, ponieważ w każdym z aspektów zarzutów system niemiecki ma niższe standardy"

– pisał Kaleta.

Pełne upolitycznienie niemieckiego systemu

"Przede wszystkim nikt nie kwestionuje niemieckiego systemu, bo to ich wewnętrzna sprawa. Chcą i mają pełne upolitycznienie. Jednak prowadzenie kampanii przeciw Polsce w sytuacji, gdy nasze standardy są wyższe to dowód, że działają wyłącznie na osłabienie naszego państwa. (…) Cel tej operacji od lat jest jasny, o czym głośno mówi @SolidarnaPL. Najpierw szantażem finansowym obalić rząd realizujący inną od niemieckiej agendę, a następnie z podległym rządem opozycji wdrożyć plan federalnej UE, w której Niemcy są hegemonem"

– przekonywał.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5