Olsztyński Jarmark Świąteczny dla każdego

2022-12-10 09:00:00(ost. akt: 2022-12-14 14:45:07)
Na Olsztyńskim Jarmarku Świątecznym będzie czuć klimat Bożego Narodzenia

Na Olsztyńskim Jarmarku Świątecznym będzie czuć klimat Bożego Narodzenia

Autor zdjęcia: pixabay.com

Grzane wino, regionalne jedzenie, bogata oferta wystawców, spotkanie ze Świętym Mikołajem i masa animacji dla najmłodszych. To tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na drugi Olsztyński Jarmark Świąteczny w Kuźni Społecznej. Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie!
Zabytkowa przestrzeń Kuźni Społecznej kolejny raz stanie się tłem dla świątecznych wydarzeń. Rok temu mnóstwo odwiedzających poczuło kuźniową magię świąt. W tym roku również będą mieli okazję to zrobić. Wśród kuszących aromatów grzanego wina i gorącej czekolady będzie można spędzić magiczny czas na Olsztyńskim Jarmarku Świątecznym. Nie trzeba martwić się o to, czy będzie zimno. Zabawa odbędzie się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. W dwóch ciepłych, przestronnych salach rozstawią się wystawcy oferujący idealne prezenty pod choinkę m.in. ręcznie robioną biżuterię, wyroby z drewna, wianki, stroiki, czapki i torebki, obrazy, ręcznie wykonane instrumenty tradycyjne, świece, naturalne kamienie w wielu postaciach, ceramikę w kilku postaciach i wiele, wiele innych rzeczy. na pewno nie da się obok nich przejść obojętnie!

Przed Kuźnią znajdą się wystawcy z ofertą gastronomiczną. Organizatorzy podkreślają, że warto przyjść z pustym brzuchem, bo pokus będzie naprawdę wiele. Oprócz regionalnych słodkości będzie można spróbować dań kuchni polskiej (w tym pierogów z pieca), różnego rodzaju mięs i ryb czy sękacza. Na miejscu znajdą się też prawdziwe wyroby litewskie i góralskie, w tym oscypki. Nie zabraknie smaków z Włoch czy z Mołdawii. Łącznie na miejscu znajdzie się ponad 50 wystawców! Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie oraz znaleźć wyjątkowe, świąteczne prezenty. To idealna okazja do kupienia wszystkiego w jednym miejscu. Uniknięcie szału świątecznych zakupów i jednocześnie kupno podarunków dla bliskich w przyjemnej, świątecznej atmosferze brzmi zdecydowanie lepiej, niż szukanie prezentów na ostatnią chwilę!


Podczas Olsztyńskiego Jarmarku Świątecznego nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na scenie regularnie będą odbywać się koncerty, będzie też okazja do wspólnego kolędowania. Najmłodsi będą mogli spotkać się z prawdziwym Mikołajem oraz zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie! Jak widać Olsztyński Jarmark Świąteczny to wydarzenie, które spodoba się każdemu: parom, osobom szukającym wyjątkowych przedmiotów i rodzinom z dziećmi. Tam po prostu trzeba być! Jarmark odbędzie się w dniach 17-18 grudnia, w godz. 10.00 - 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Ewelina Zdancewicz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5