Spółdzielnia Jaroty: zarząd odwołał walne zgromadzenie

2022-08-06 11:01:30(ost. akt: 2022-08-07 13:20:06)
Prezes Przedwojski

Prezes Przedwojski

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Miało być walne zebranie olsztyńskiej SM Jaroty, ale spółdzielnia je odwołała. Wtedy swoje spotkanie zorganizowali mieszkańcy. I "odwołali" na nim prezesa Romana Przedwojskiego.
Na piątek 5 sierpnia Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty w Olsztynie na godz. 17 planował walne zebranie. W planie spotkania było m.in. udzielenie absolutorium członkom zarządu za 2021 rok wraz z dyskusją. W ostatniej chwili jednak odwołał zebranie, informując o tym na swojej stronie internetowej.
Grupa niezadowolonych z pracy zarządu mieszkańców zwołała wtedy własne spotkanie.

— Mieszkańcy zgromadzili się przed budynkiem V LO w Olsztynie o godzinie, kiedy walne powinno się zacząć — mówi Łukasz Michnik ze spółdzielczej opozycji ze spółdzielczej opozycji w rozmowie z Radiem Olsztyn. — Spółdzielcy rozpoczęli je bez zarządu. Przegłosowano uchwały o nieudzieleniu absolutorium zarządowi i odwołaniu wszystkich członków zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty. Przyjęto też uchwałę o zobowiązaniu Rady Nadzorczej do powołania tymczasowo dwóch osób pełniących funkcję zarządu, do czasu wybrania czterech członków zarządu.ar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5