Święto Muzyki w Olsztynie za nami. Działo się! [ZDJĘCIA]

2022-06-23 10:40:26(ost. akt: 2022-06-23 09:52:39)

Autor zdjęcia: Michał Piłat

Serce Olsztyna biło w rytm muzyki. Cały Olsztyn 21 czerwca stanął na wysokości zadania podczas Święta Muzyki — Fête de la Musique. Dźwięki przeplatały się z uśmiechem.
Olsztyn był jedynym miastem na mapie Polski, które oficjalnie przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Święta Muzyki. Wydarzenie, organizowane początkowo tylko we Francji, dziś odbywa się w ponad 100 krajach i ponad 330 miastach, na 5 kontynentach. Każdego roku instytucje muzyczne organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty lub działania muzyczne. I tak było w tym roku w Olsztynie.


To wydarzenie przełomowe, historyczne i bezprecedensowe — podsumowuje Michał Kupisz, inicjator akcji. — W tworzenie go zaangażowało się ponad 40 różnych podmiotów — od instytucji, przez szkoły, przedszkola, puby, restauracje, firmy, osoby prywatne i wiele innych. Wszyscy pozytywnie odpowiedzieli na naszą propozycję połączenia sił i stworzenia czegoś w rodzaju Wielkiej Koalicji Muzycznej, wokół wydarzenia jakim, jest Święto Muzyki. Dzięki temu oddolnemu zrywowi społecznemu, w którym każdy z partnerów akcji dołożył do wydarzenia swoją "muzyczną cegiełkę", mogliśmy się cieszyć bardzo obszernym, bo trzy stronicowym programem artystycznym, z ponad 70 występami muzycznymi na 12 scenach głównych, kilku mniejszych. Były też liczne wydarzenia towarzyszące.

Święto Muzyki cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Za rok jest szansa na powtórkę. Wydarzenie organizuje Federacja FOSa.

ar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5