Dziurawa droga utrudnia życie mieszkańcom ul. Bydgoskiej w Olsztynie. Co na to miasto?

2022-06-23 07:09:50(ost. akt: 2022-06-22 16:11:27)
Fragment ul. Bydgoskiej to droga o tzw. nawierzchni gruntowej nieulepszonej

Fragment ul. Bydgoskiej to droga o tzw. nawierzchni gruntowej nieulepszonej

Autor zdjęcia: Ada Romanowska

Dziura na dziurze, krzywizna na krzywiźnie. Samochody mocno dostają w kość. A mieszkańcy mają zszarpane nerwy, bo codziennie muszą zmagać się z nierównościami drogi na ul. Bydgoskiej w Olsztynie. Czy miasto wyrówna nawierzchnię?
Pani Małgorzata przeprowadziła się z innej olsztyńskiej dzielnicy na Zatorze, żeby cieszyć się spokojem. Zdecydowała się zamieszkać przy ul. Bydgoskiej, w nowych blokach, które stanęły na byłym kompleksie sportowym. Tuż obok są działki. I droga, która pozostawia wiele do życzenia.

Fragment ul. Bydgoskiej to droga o tzw. nawierzchni gruntowej nieulepszonej

— Miasto chyba o niej zapomniało, a my, mieszkańcy, musimy codziennie nią jeździć. Tu jest dziura na dziurze — podkreśla pani Małgorzata. — Gdy rozpoczęła się budowa naszego osiedla, deweloper trochę „wygładził” tę drogę. Ale należy ona do miasta, więc to ono powinno zająć się stanem nawierzchni. A ta jest fatalna. Czy dlatego, że w okolicy są działki, więc nie warto tu niczego robić? Ale działkowiczów przyjeżdża tu mnóstwo! Czy dlatego, że to koniec Olsztyna, część tej drogi jest pomijana? W okolicy jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jest też Dom Pomocy Społecznej Kombatant. Świeży chleb piecze piekarnia. Są nasze bloki. Dalej są też domki jednorodzinne. To nie jest droga nikomu niepotrzebna.

I podkreśla: — Jak pada, jest fatalnie. Gdy jest sucho, wcale nie jest lepiej. Dziura na dziurze, krzywizna na krzywiźnie. Samochody mocno dostają w kość. A my, mieszkańcy, mamy zszarpane nerwy, bo codziennie musimy zmagać się z nierównościami.

Fragment ul. Bydgoskiej to droga o tzw. nawierzchni gruntowej nieulepszonej

Czy miasto planuje wyrównać drogę?


— Fragment ul. Bydgoskiej to droga o tzw. nawierzchni gruntowej nieulepszonej. Na zlecenie ZDZiT w okresie od wiosny do późnej jesieni realizowane są tam cykliczne prace naprawcze — opowiada Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT. —  W ramach posiadanych środków finansowych wykonywane jest profilowanie, uzupełnianie oraz zagęszczenie nawierzchni w niezbędnym zakresie. Zważywszy na fakt, że ul. Bydgoska na odcinku gruntowym nie posiada odpowiedniego odwodnienia, prowadzenie prac naprawczych jest utrudnione i nie przynosi długotrwałych efektów, a ich skuteczność i trwałość uzależniona jest głównie od istniejących warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu pojazdów. Ostatnie prace naprawcze na przedmiotowym odcinku prowadzone były wiosną bieżącego roku. Natomiast do 30 czerwca planowane jest profilowanie nawierzchni wraz z jej zagęszczeniem przy użyciu walca na całej długości gruntowego fragmentu.


I dodaje: — Spełnienie oczekiwań mieszkańców dotyczące przebudowy tej drogi wraz z modernizacją systemu odwodnienia wymaga w istocie nakładów inwestycyjnych, co wykracza zarówno poza kompetencje, jak i możliwości finansowe ZDZiT.

ADA ROMANOWSKA

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3102044 23 cze 2022 07:48

    To nie miasto zapomniało o drodze, tylko kupujący mieszkania od dewelopera zapomnieli o tym szczególe. Drogi nie ma i nie będzie, bo deweloper ma was, kupujący, gdzieś. Nie zrobił drogi bo nie miał w planach, nie musiał tego robić i zaoszczędził. Tak to jest jak się kupuje dziurę w ziemi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5