Kawałek Lasu Miejskiego w Olsztynie sprzedany, żeby uatrakcyjnić działkę dla dewelopera?

2022-05-06 08:29:57(ost. akt: 2022-05-05 15:40:11)
Deweloper postawił nowe swoje ogrodzenie przy Lesie Miejskim

Deweloper postawił nowe swoje ogrodzenie przy Lesie Miejskim

Autor zdjęcia: Ada Romanowska

Wracamy do tematu. Deweloper buduje nowe osiedle przy granicy Lasu Miejskiego w Olsztynie. Wszedł między drzewa. Jak podkreśla, w granicach własności nieruchomości należącej do spółki. Zatem czy lasu poszedł pod młotek?fragment
Przypomnijmy, że przy granicy Lasu Miejskiego w Olsztynie powstaje nowe osiedle. Deweloper zdemontował część ogrodzenia i wyszedł z budową między drzewa. Twierdzi, że realizacja inwestycji odbywa się w granicach własności nieruchomości należącej do spółki. Miasto również nie widzi w tym problemu i tłumaczy, że osiedle znajduje się w granicach działek objętych wnioskiem i nie wchodzi w działki sąsiednie, czyli las. Tylko mieszkańcy drążą temat.

— Według mnie odpowiedzi miasta i dewelopera zawierają wprawdzie prawdziwe informacje, ale równocześnie niepełne — zauważa pan Jerzy, którzy mieszka nieopodal inwestycji. — Najprawdopodobniej miasto bezprzetargowo sprzedało część lasu, na tzw. poprawienie funkcjonalności działki. Może nawet był to od razu warunek dewelopera, aby nabyć od miasta działkę po byłym zakładzie unasienniania zwierząt, a potem wyraziło zgodę na wycięcie na tejże części blisko 50 drzew, w tym pomnikowego dębu.

Deweloper postawił nowe swoje ogrodzenie przy Lesie Miejskim

Raz jeszcze pytamy ratusz, czy działka została sprzedana bez przetargu.

— Nieruchomość została sprzedana przez Skarb Państwa w 2016 roku na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości sąsiedniej — odpowiada Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. j. #3098915 10 maj 2022 10:34

  Dlaczego mnie to nie dziwi? Wczoraj w TV pokazywano jeziorko w środku lasu na obszarze chronionym które człowiek kupił i ogrodził. Wieś Zezuty - "ktoś" sprzedał teren w lesie i nowy nabywca zagrodził nabyty teren razem z drogą gminną. Nie mówię o nowych domach budowanych w środku lasu..... Czy ktoś nad tym panuje?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. www #3098818 8 maj 2022 22:24

  temat dotyczy jakiego miejsca??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ols #3098746 7 maj 2022 02:18

  No proszę, ale niespodzianka. Proszę drążyć temat. To jest skandal, ze mieszkańcy muszą prowadzić takie śledztwa, a UM udaje głupiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz

 4. wojtelk2424 #3098688 6 maj 2022 09:24

  Coś śmierdzi kolejnym przekrętem ARBUZA vel PINOKIA. Może trzeba przyjrzeć się powiazanią towarzyskim i biznesowym. W tym mieście nic nie dzieje się bez "przyczyny". Pozdrawiam wyborców tych niby władz miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (73) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5