Czy antyperspirant a dezodorant czymś się różnią?

2022-05-04 07:12:41(ost. akt: 2022-05-04 07:12:58)   Artykuł sponsorowany
Każdy z nas codziennie korzysta z produktów chroniących przed potem. Stosowanie ich zapobiega nadmiernemu poceniu się, niweluje nieprzyjemny zapach, a także pomaga pielęgnować wrażliwą i delikatną skórę. Choć produkty do ochrony przed potem należą do jednych z najczęściej kupowanych kosmetyków, wiele osób ma problemy z ich odpowiednim dopasowaniem do problemu, z jakim się zmagają. Antyperspirant a dezodorant – kiedy je stosować, by ich działanie było skuteczne?
Antyperspirant a dezodorant – niełatwy wybór
Antyperspirant a dezodorant – co wybrać? Ochronę przed potem stosujemy nie tylko latem. Choć w tym okresie rzeczywiście pocimy się więcej, także w pozostałych miesiącach zależy nam na tym, aby czuć świeżość i suchość pod pachami. Niestety bardzo często dochodzi do sytuacji, w której po zakupie produktu w dalszym ciągu odczuwamy dyskomfort, jakim jest nadmierna ilość potu czy też jego wyczuwalny, ostry zapach. Dlaczego tak się dzieje?

Antyperspirant a dezodorant – różnice
Powodem takiego stanu rzeczy jest nieodpowiedni wybór produktu w porównaniu do naszych aktualnych potrzeb. Jak w takim razie wybierać prawidłowo? Dezodorant to kosmetyk, który okaże się pomocny w przypadku problemów z nieprzyjemnym zapachem potu. Jego działanie polega przede wszystkim na zamaskowaniu zapachu, przez co bardzo często jest to kosmetyk perfumowany. Oprócz tego dezodorant, dzięki zawartym w nim składnikom przeciwbakteryjnym, ogranicza rozwój bakterii znajdujących się pod pachami. To odpowiedni wybór dla osób, które nie pocą się zbyt intensywnie.

Sytuacja wygląda odwrotnie w przypadku antyperspirantu. Sięgamy po niego nie wtedy, gdy nasz pot ma nieprzyjemny zapach, ale w sytuacji, gdy naszym problemem jest nadmierne pocenie się. Oczywiście antyperspirant może być wzbogacony o substancje bakteriobójcze oraz posiadać delikatny zapach. Niemniej jego podstawowym zadaniem jest tymczasowe ograniczenie ilości wydzielanego potu przez gruczoły potowe. Dlaczego tymczasowe? Antyperspirant dla kobiet bardzo łatwo zmyć za pomocą wody. Dzięki temu mamy pewność, że jest on bezpieczny dla naszej skóry i nie powoduje np. zatykania porów.

Antyperspirant dla kobiet – jak stosować?
Kiedy wiemy już, co różni antyperspirant a dezodorant i jaki kosmetyk wybrać, pora zwrócić uwagę na to, jak powinna przebiegać jego prawidłowa aplikacja. Warto pamiętać, że żaden kosmetyk nie będzie działał tak jak powinien, jeśli będzie stosowany w sposób nieprawidłowy.

Jak prawidłowo aplikować dezodorant dla kobiet? Należy nakładać go na czystą i suchą skórę. To bardzo ważne, ponieważ jeśli nałożymy go wtedy, gdy nasza skóra jest spocona, nie będzie on działał efektywnie. Co więcej, zastosowanie go w taki sposób może spowodować podrażnienia. By zapobiec podrażnionej skórze, antyperspirantu dla kobiet nie powinniśmy aplikować także tuż po depilacji.

Antyperspiranty to bardzo często produkty o przedłużonym działaniu, dlatego, by uzyskać jak najlepsze efekty z ich stosowania, najlepiej aplikować je tuż przed snem. Noc to czas, w którym nasze gruczoły potowe są mniej aktywne, dzięki czemu produkt będzie mógł się lepiej wchłonąć.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5