Wieczór solidarności i koncert charytatywny

2022-03-02 10:14:59(ost. akt: 2022-03-02 10:21:12)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Coraz więcej wydarzeń związanych z pomocą i wyrazami solidarności z naszymi ukraińskimi sąsiadami. Fundacja Borussia i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na dwa wydarzenia.
Fundacja Borussia organizuje w piątek 4 marca w godz. 17.00-20.00 otwarte wydarzenie w Domu Mendelsohna „Wieczór solidarności z Przyjaciółmi z Ukrainy”. Do udziału w nim zapraszamy twórców, pisarzy, poetów, artystów, muzyków – wszystkich, którzy w tych trudnych chwilach chcą zabrać głos i wesprzeć naszych ukraińskich Przyjaciół – czytamy w zaproszeniu - Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci atakiem na niepodległą Ukrainę. Wywołana przez putinowską Rosję wojna godzi w setki istnień ludzkich, zagraża naszym ukraińskim Przyjaciołom, Znajomym, naszym Partnerom i Sąsiadom w Europie. Podczas spotkania wśród publiczności odbędzie się zbiórka darowizn na rzecz potrzebujących w Ukrainie – które zostaną przekazane za pośrednictwem Związku Ukraińców w Polsce, Oddział w Olsztynie, który jest partnerem wydarzenia. W czasie spotkania organizatorzy będą informować o tym, jakie wsparcie jest najbardziej potrzebne. Prosimy o zgłaszanie się do nas ludzi kultury: poetów, pisarzy, artystów, muzyków, zainteresowanych występem podczas „Wieczoru solidarności z Przyjaciółmi z Ukrainy” w Domu Mendelsohna oraz osoby, które chciałyby pomóc nam w organizacji naszego wydarzenia.
Kontakt: solidarnizukraina@borussia.pl | tel. 510 53 59 16
#BorussiaSolidarnaZUkrainą

Miejski Ośrodek Kultury wraz z partnerami inicjatywy zaprasza na koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Podczas występów artystycznych 6 marca (niedziela) na Scenie Staromiejskiej, wśród widowni zostanie przeprowadzona zbiórka finansowa i rzeczowa na rzecz ofiar trwającej wojny w Ukrainie. Zbiórkę przeprowadzi Bank Żywności w Olsztynie, a jej celem będzie zabezpieczenie doraźnych potrzeb osób przybywających z Ukrainy na teren całej Polski. Występy artystyczne rozpoczną się o godzinie 15:00.
Szczegóły programu MOK będzie przekazywał na bieżąco na mok.olsztyn.pl oraz facebooku MOK OLSZTYN. Organizatorami wydarzenia są:

- Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
- Bank Żywności w Olsztynie
- Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
- Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie

Olsztyn solidarny z Ukrainą
6 marca (niedziela) / godz. 15:00/Scena Staromiejska
Szczegółowe informacje:
https://www.mok.olsztyn.pl/wydarzenia/2022/03/olsztyn-solidarny-z-ukraina-koncert-i-zbiorka
https://www.facebook.com/events/1110680489506528
Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym nieobojętne jest cierpienie naszych sąsiadów.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5