Jakub Wilczak z Olsztyna zdobył złoty puchar w męskiej fryzurze

2022-02-02 12:01:01(ost. akt: 2022-02-04 10:25:05)
Jakub Wilczak z ojcem Szymonem Wilczakiem

Jakub Wilczak z ojcem Szymonem Wilczakiem

Autor zdjęcia: archwium prywatne

Jakub Wilczak z Olsztyna ma dopiero 19 lat, a już ma wiele nagród na swoim koncie. Ostatnio zdobył Złoty puchar Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.
Jakub Wilczak od lat zdobywa nagrody. Ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Polski i złoty medal w strzyżeniu męskim. Otrzymał też złoty medal i puchar prezydenta miasta Olsztyna. Teraz zdobył złoty puchar w kategorii technicznej, gdzie ważnym elementem jest światłocień i czystość wykonania fryzury klasycznej.

— Niestety z powodu pandemii konkurs odbył się online. Wolę zmagania na żywo, bo wtedy jest adrenalina. Teraz też nie brakowało emocji, ale były one zupełnie inne. Niemniej jednak dałem z siebie wszystko. Startowałem we fryzurze męskiej klasycznej i wygrałem — mówi Kuba Wilczak, fryzjer z Olsztyna. — Do konkursu przygotowywałem się już od września. Ale strzygę tak naprawdę już od 15 roku życia.

Kuba ma fryzjerstwo we krwi. Babcia miała swój salon fryzjerski, a potem pałeczkę przejął jego ojciec — Szymon Wilczak. To też utytułowany fryzjer biorący udział w wielu międzynarodowych konkursach.

— To mój mistrz i trener — podkreśla Kuba. — Pracuję razem z tatą w salonie. Dużo się od niego uczę i cenię każdą radę. I chyba ma do mnie zaufanie, bo wzajemnie się strzyżemy. Ja dbam o jego fryzurę, a on o moją.

ar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5