Olsztyn pod śniegiem. Zima nam nie odpuszcza

2022-01-21 14:42:14(ost. akt: 2022-01-21 15:22:34)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Olsztynie śnieży i wieje. Miejscami śnieg sięga za kostki!
Od wczoraj (20 stycznia) olsztynianie muszą częściej odśnieżać samochody i podjazdy. Śnieg pada i nie chce przestać. IMGW podaje, że tak intensywne opady mogą utrzymać się przez cały dzień. Do tej pory napadało aż 13 cm śniegu. W naszym regionie możliwe są również zawieje i zamiecie śnieżne. Przez najbliższe dwa dni temperatura będzie oscylować w okolicach 0 stopni Celsjusza.


Na ulice wyjechały piaskarki


Zarząd Dróg Zieleni i Transportu ma pełne ręce roboty. Drogowcy cały czas posypują piaskiem ulice i chodniki.

— Od czwartkowego południa do piątkowego poranka zużyliśmy rekordowe 310 ton materiałów - poinformował Marcin Szwarc, dyrektor ZDZiT. — Na ulicach i chodnikach pracuje cały sprzęt, jakim dysponujemy. W magazynach zostało nam w tej chwili około 1000 ton soli, piasku i mieszanki.


MPK w Olsztynie ma wszystko pod kontrolą


Zapytaliśmy rzecznika prasowego MPK w Olsztynie Cezarego Stankiewicza, jak działa komunikacja miejska przy takiej ilości śniegu:

— Radzimy sobie doskonale. Wszystkie linie kursują jak zwykle. Jedynie rano na ul. Bartąskiej autobusy miały problemy z podjechaniem pod górkę, ale sytuacja został już rozwiązana. Oczywiście trzeba się liczyć z małymi opóźnieniami, ale są one rzędu kilku, kilkunastu minut — powiedział Cezary Stankiewicz.

Pamiętajmy o bezdomnych


Trudne warunki pogodowe dają się we znaki także osobom bezdomnym. Dlatego strażnicy miejscy, wspólnie z olsztyńską policją i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, niosą pomoc potrzebującym. Docierają nawet do najbardziej ustronnych miejsc, w których przebywają bezdomni i sprawdzają, czy czegoś im nie trzeba. O swoich działaniach na bieżąco informują na Twitterze:


Przypominamy, że przez całą dobę można zadzwonić pod bezpłatny numer 800 165 320 i uzyskać informację o najbliższym punkcie, w którym udzielana jest pomoc osobom bezdomnym. W razie nagłego zdarzenia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

TAKIE WIDOKI ZASTALI DZISIAJ NASI CZYTELNICY:


Policja apeluje o ostrożność


Wczoraj doszło aż do 26 kolizji drogowych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim — napisała na Twitterze olsztyńska policja.


Doszło m.in. do zderzenia czołowego na DK 16 w Dłużkach i wymuszenia pierszeństwa na al. Sikorskiego w Olsztynie. W Gutkowie z kolei kierowca stracił panowanie nad kierownicą. Samochód dachował i wpadł do rowu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Meteorolog #3088668 21 sty 2022 19:34

    Zima nie odpuszcza? Już styczeń o ona trzyma, jak to możliwe?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Paul Mark #3088635 21 sty 2022 15:22

    wina tuska

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5