Magda Gessler zrobiła kuchenną rewolucję w Olsztynie. Co zjemy w lokalu po zmianach?

2022-01-18 18:59:25(ost. akt: 2022-01-18 17:04:17)
Właściciele lokalu czekają na pierwszych klientów

Właściciele lokalu czekają na pierwszych klientów

Autor zdjęcia: Zbyszek Woźniak

Bistro Rumiane, wcześniej Calabria, to olsztyński lokal, który przeszedł metamorfozę pod okiem Magdy Gessler. I choć emisja „Kuchennych rewolucji” dopiero na wiosnę, to już od 19 stycznia klienci mogą poznać nowe dania.
Przyjazd Magdy Gessler, najbardziej znanej restauratorki w Polsce, wywołał sensację na Osiedlu Generałów w Olsztynie. Właśnie tam znajduje się lokal Bistro Rumiane (wcześniej pod nazwą pizzeria Calabria), który przechodził gruntowną metamorfozę. Jego właściciele brali udział w programie „Kuchenne rewolucje”. Ekipa telewizyjna nagrywała program cztery dni. Ostatni klaps na planie padł w sobotnią noc. Wokół lokalu codziennie gromadziły się tłumy: każdy fan chciał zrobić sobie zdjęcie z Magdą Gessler.

Na początku stycznia właściciele dawnej Calabrii na Facebooku poinformowali, że przez jakiś czas lokal będzie zamknięty. Napisali, że szykują niespodziankę. Potem, poinformowali, że przeszli metamorfozę.

Przybyło nam 7,5 tys. polubień na Facebooku w ciągu 3 dni. Zwiększyła się także liczba wejść na stronę. Tyle wejść co teraz, mieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat — mówi Monika Rozicka, która od trzech lat prowadzi wraz z narzeczonym lokal.

Jak widać nawet to, że odcinek nie pojawił się jeszcze w telewizji, nie stoi na przeszkodzie, żeby zdobyć oszałamiającą popularność. „Kuchenne rewolucje” to rozrywkowy program kulinarny, który od lat cieszy się wśród widzów olbrzymią sympatią. Kiedy właściciele restauracji borykają się z problemami, wtedy zjawia się ona: Magda Gessler, nieposkromiona restauratorka, która żadnych wyzwań się nie boi.

Właściciele wierzą, że dzięki "Kuchennym rewolucjom" uda się uratować lokal. Jakie emocje towarzyszą im przed otwarciem?

Emocje są spore — nie kryje Daniel Bartosiak, właściciel lokalu w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską". — Dopinamy sprawy na ostatni guzik. Mamy więcej przygotowań niż zwykle.

Obiadowe menu, które pojawi się na stole, to dania według Magdy Gessler. — Zaserwujemy gościom zupę cebulową, suma smażonego na zapiekance z ziemniaków, grzybów suszonych i pora w śmietanie, a jako przystawkę sałatę rzymską maczaną w wywarze cielęcym podaną z sosem tatarskim i sosem długo dojrzewającym — tak imponujące menu zapowiada pani Monika.

Jak mówią właściciele Bistra Rumianego, do tej pory w ich menu dominowała pizza oraz proste dania obiadowe typu kotlet schabowy. Tych rzeczy goście już nie znajdą w karcie dań. — Naszą pizzerię przekształciliśmy w całkowity brak pizzy — śmieje się pani Monika.

Zmienił się nie tylko jadłospis, ale także wystrój lokalu. Jest klimatycznie, przytulnie i w barwach jesiennych. Dominują brązy, rudości, krem. Ale zanim to się stało, były.. trudne rozmowy. — W wielu sprawach musieliśmy iść na kompromis z Magdą Gessler — nie kryje pani Monika. — Jeśli chodzi o zmianę nazwy lokalu zaproponowaną przez panią Magdę, to od razu na nią przystaliśmy. Bardzo nam się podoba!

Właściciele nie kryją, że od kiedy rozpoczęła się pandemia, bardzo trudno było im utrzymać lokal. Gwoździem do trumny okazał się lockdown, który dotknął całą branżę gastronomiczną. — Z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej — wspomina pani Monika. — Po prostu katastrofa. Zaplecze finansowe jakie posiadaliśmy, zniknęło.

Właściciele wierzą, że teraz będzie już tylko lepiej. I choć nagrania już się zakończyły i zgasły światła kamer, to nadal czują stres. Dlaczego? — Czekamy na werdykt Magdy Gessler, który ma zapaść za miesiąc. Czy wszystko smakuje, czy jest tak, jak powinno? — tłumaczy pani Monika. — Kuchnia w dużej mierze spoczywa na mnie. Czuję się więc odpowiedzialna.

Na stronie na Facebooku właściciele zwrócili się bezpośrednio do swoich klientów: „Obecne rewolucje są dla Was, ale w szczególności dla naszych pociech. Każdy rodzic zrobi wszystko dla swoich dzieci, tak i my robimy wszystko aby były szczęśliwe.Nawet kosztem naszej niesławy Jesteśmy dla was od 12 lat i chcemy być kolejne 20 — Dziękujemy że jesteście z nami!”


Właściciele wiedzą o zainteresowaniu, jakie wywołała wizyta Magdy Gessler. — Spodziewamy się wielu gości. Mamy już rezerwacje stolików — uśmiecha się pani Monika.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyn #3088359 19 sty 2022 21:35

    Niezależnie czy będzie smacznie czy nie, wielkie brawa! Wystąpienie w takim programie, w obecnych czasach zgryzliwców, to wielka odwaga. Warto próbować zmieniać, szukać. Powodzenia!

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

  2. Trewor #3088317 19 sty 2022 14:22

    No to ja z moja rodzina kroku tam nie postawimy. Ta brudna otyła baba skutecznie obrzydzila mi jedzenie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-39) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5