Scena w parku Jakubowo w Olsztynie jest naprawiana. Za prace odpowiedzialny jest nowy wykonawca, za koszty... stary

2022-01-13 09:30:13 (ost. akt: 2022-01-13 09:50:07)
W Parku Jakubowym praca wre

W Parku Jakubowym praca wre

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W parku Jakubowo w Olsztynie trwa odbudowa sceny w pobliżu CEiK-u. To już kolejny raz po remoncie. Poprzedni wykonawca nie wywiązał się z obowiązku naprawy, więc miasto znalazło nowego. Zapłacić ma jednak stary.
Fachowcy remontują scenę w Parku Jakubowo. To już kolejny raz, kiedy zerwane zostały deski. Za pierwszy razem położono ja zbyt ciasno, więc scena szybko straciła "fason". Deski zaczęły odstawać. Teraz okazało się, że położono deski złej jakości. Scena niszczała w zaskakującym tempie. Trzeba było wymienić deski i powinien to zbroić wykonawca, który budował scenę na nowo. Ale nie podjął się tego obowiązku. Miasto znalazło więc nowych fachowców. Czy tym razem scena zostanie zbudowana z odpornych nie tylko na czas, ale i warunki atmosferyczne materiałów?

— Koszt remontu sceny w Parku Jakubowo wynosi 114 460 zł. Zgodnie z umową ZDZiT wystąpi o zwrot należności za wykonaną naprawę sceny do pierwotnego wykonawcy — mówi Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT. — W ramach prac naprawczych aktualny wykonawca przełożył stare deski na powierzchni ok. 190 mkw i ułożył nowe dębowe na powierzchni ok. 73 mkw. Wszystkie deski zostały ułożone na nowych dębowych i jesionowych legarach. Na nowe materiały wykonawca przedłożył certyfikaty jakości drewna.

W Parku Jakubowym praca wre
Fot. Zbigniew Woźniak
W Parku Jakubowym praca wre

W Parku Jakubowym praca wre
Fot. Zbigniew Woźniak
W Parku Jakubowym praca wre

ar2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5