Planujesz podróż z Olsztyna? Szykuj się na drogie bilety na pociągi PKP Intercity

2022-01-12 18:22:42 (ost. akt: 2022-01-12 16:17:05)

Autor zdjęcia: PKP Intercity

52 zł do Gdańska i 50 zł do Warszawy — od teraz tak będzie wyglądała oferta "taniomiastowa" PKP Intercity.
Od czwartku 13 stycznia w pociągach PKP Intercity będzie obowiązywał nowy cennik. Za bilet z Olsztyna do Trójmiasta zapłacimy nie jak dotychczas 39,90 zł, ale aż 52 zł. Z kolei podróż do Warszawy będzie nas kosztowała 50 zł, czyli o 10 zł więcej niż do tej pory.

— Niby nie jestem zdziwiony, bo co roku wszystko drożeje, ale teraz to naprawdę duży uszczerbek dla portfela. Podróż pociągiem staje się luksusem — ocenia pan Marcin, który na trasie Olsztyn-Gdańsk podróżuje regularnie.

Przedsiębiorstwo tłumaczy, że dostosowuje ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku, rosnących kosztów działalności oraz oferty konkurencji.

— W latach 2014-2020 wzrosły koszty związane z remontami taboru kolejowego oraz stacji postojowych, znacząco wzrosły także ceny energii trakcyjnej — powiedziała nam Anna Zakrzewska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity.

Według spółki, cena biletu na trasie Olsztyn-Trójmiasto wróci teraz "do normy":

— W przypadku Biletu Taniomiastowego na trasie Olsztyn-Trójmiasto, to został on wprowadzony ze względu na remont infrastruktury kolejowej. Skutkiem był wydłużony czas przejazdu pociągów. Prace remontowe zostały zakończone, a komfort podróży oraz czas przejazdu zdecydowanie się poprawiły — powiedziała Anna Zakrzewska.

Na podwyżki wprowadzone przez PKP Intercity zwrócił uwagę Bartosz Grucela, członek partii Lewica Razem. Na swoim Twitterze napisał:


Polityk zasugerował, że podwyżki mają związek z działalnością Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe, które skomentowało wpis, wytknęło spółce zbyt późny termin ogłoszenia zmiany:


PKP Intercity zlikwidowało również tzw. Bilet Weekendowy. Promocja pozwalała na wykonanie nieograniczonej liczby połączeń kolejowych w okresie od godziny 19 w piątek (lub dzień roboczy poprzedzający dzień wolny od pracy) do poniedziałku do godz. 6 rano.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jirko #3087603 13 sty 2022 08:26

    No i jak tam wyznawcy PiS? Dalej wam się podoba wasz rząd?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5