„Słynne olsztyńskie zapiekanki” trafią na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bar Baron zagra dla Jurka Owsiaka

2022-01-12 10:19:09(ost. akt: 2022-01-12 14:21:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Szyld z napisem „Słynne olsztyńskie zapiekanki” zostanie wystawiony na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To pomysł klientów.
Przed barem przy dworcu, który sprzedaje „Olsztyńskie słynne zapiekanki” ustawiają się długie kolejki. Takim zainteresowaniem budka nie cieszyła się przez długie lata. Praca wre, bo ludzie chcą zjeść ostatni raz zapiekankę, która znają z lat młodości. Mają czas tylko do 13 stycznia, bo tego dnia bar kończy działalność. Z powodu remontu dworca budka musi zostać zburzona.

Nad okienkiem, z którego wydawane są zapiekanki, pojawił się nowy szyld z podziękowaniem dla klientów za wspólne 34 lata. Stary został zdjęty, ale nie zostanie zniszczony. Będzie przekazany na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30. finał odbędzie się 30 stycznia. Pieniądze z tegorocznego finału zostaną przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

— Mamy plan, żeby wystawić szyld. Na ten pomysł wpadli nasi klienci. To oni podpowiedzieli nam, żeby tak zrobić — mówi Agnieszka Jędrzejewska, córka właścicielki lokalu Baron z zapiekankami. — Takie podpowiedzi pojawiały się w komentarzach i w wiadomościach na Messengerze.

O tym, że olsztyniacy darzą bar sentymentem, świadczą nie tylko długie kolejki, ale również prezenty z podziękowaniem. Ania i Tomek podarowali na przykład personelowi bransoletki z adnotacją: „To było ważne miejsce również dla nas. Będziemy o Was pamiętać. Dziękujemy.”


Bar Baron będzie otwarty do czwartku 13 stycznia. Czy tego dnia też zabraknie zapiekanek przed zamknięciem? Do tej pory zapiekanki szły jak świeże bułeczki. Piekarze jednak nie dawali rady z pieczeniem aż takiej ilości bagietek. Bar codziennie zwiększał dostawy, ale klientów z dnia na dzień przybywa. Bywało, że już ok. godz. 15 trzeba było obejść się smakiem, a lokal jest czynny w godz. 8-21.

— Zrobimy wszystko, aby zapiekanki starczyły dla wszystkich — dodaje Agnieszka Jędrzejewska. — Postaramy się, aby były również dla ostatniego klienta.

Rozbiórkę słynnej budki z zapiekankami przy Dworcu Głównym zaplanowano na sobotę.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grzes #3087590 12 sty 2022 23:33

  Kupię i powieszę w chlewie. Niech świnie też mają radochę

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Grzes #3087555 12 sty 2022 17:28

  Chyba "redaktorka" ma darmowe zapiekanki w zamian za reklamę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. mentor #3087534 12 sty 2022 14:35

  Więc do 13-go czy do 31-go stycznia ? A czy w Olsztynie zamierzają się otworzyć? Ktoś wie?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5