Na olsztyńskim basenie Aquasfera spore zmiany. Od stycznia bilet tylko całodzienny

2022-01-05 19:16:27(ost. akt: 2022-01-05 18:05:10)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Nowy rok przyniósł spore zmiany w cenniku olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jedną z najczęściej komentowanych podwyżek jest wprowadzona na basenie. Od stycznia na Aquasferze nie kupimy już ani biletu ulgowego, ani normalnego.
Rosnące ceny prądu i gazu, zwiększenie płacy minimalnej wprowadzone przez rząd od nowego roku zmusiło olsztyński Ośrodek Rekreacji i Sportu do podwyższenia cen. Rzecznik prasowy, Zbigniew Szymula w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" przyznał, że od dłuższego czasu OSiR rachunki i pensje musiał opłacać z własnych środków, a to przyniosło ogromne straty.

Jednak ten argument nie przekonał mieszkańców naszego miasta. Pod poprzednim artykułem w naszej gazecie na ten temat posypały się komentarze krytykujące nowe ceny.

— Bez sensu! Ktoś Aquasferę chce doprowadzić do bankructwa! Po co mi bilet całodniowy jak idę popływać godzinę? Przecież to nie aquapark, prawie nie ma żadnych dodatkowych atrakcji. Gdzie ulgi dla uczniów, studentów, seniorów??? Seniorzy mieli swoje promocje i za 10 zł na godzinę mogli zadbać parę razy w tygodniu o swoje zdrowie, teraz kogo będzie na to stać? Emeryta? Gratuluję pomysłodawcom! Ciekawe czy stawki wynikają z jakichś badań czy to genialna wizja decydentów? Obawiam się że basem będzie świecić pustkami — pisze internauta Jk.

— Prawdziwa zachęta do zwiększonej aktywności, zwłaszcza dla emerytów, nawet konia nie byłoby stać na uśmiech. Jestem emerytką, do tej pory korzystałam z 1 godz. dostępnej miedzy godzinami 10-12 w dni powszednie i kosztowało to 10 zł. Obecnie ta sama godzina kosztuje 25 zł czyli 250% więcej. Dziwne, jest ustalenie jednostki na cały dzień, kiedy basen ma tak mało atrakcji. Przykre — pisze Marzena Rudzianiec.

Najczęściej poruszaną kwestią przez mieszkańców jest zlikwidowanie podziału na bilety normalne i ulgowe. Jednak równie dużo emocji wywołuje usunięcie promocji dla seniorów. Wiele z osób nie potrafi zrozumieć wprowadzonych zmian. I właśnie w tej sprawie odebraliśmy telefon w naszej redakcji. Zadzwoniła czytelniczka, która również podzieliła się swoimi spostrzeżeniami.

— Doskonale rozumiem podwyżki, bo teraz wszystko drożeje np. prąd. Panie w kasie zapowiadały je już przed nowym rokiem, ale nie były w stanie dokładnie powiedzieć, co się zmienia. Dość często chodziliśmy z mężem pływać, teraz musimy z tego zrezygnować. Jednorazowe wyjście dla dwóch osób to koszt 50 złotych. Oboje jesteśmy emerytami, dlatego poprzednie rozwiązanie było dla nas idealne. Nie chodziliśmy, aż tak często, żeby kupować karnet, a niecała godzina była dla nas w sam raz — relacjonuje czytelniczka.

I dodaje: Chciałabym dowiedzieć się skąd ten pomysł na umieszczenie jedynie w cenniku biletu całodziennego za 25 złotych?

O noworoczne zmiany w cenniku Wodnego Centrum Rekracyjno-Sportowego Aquasfera GALERIA WARMIŃSKA pytamy Zbigniewa Szymulę rzecznika prasowego olsztyńskiego OSiR-u.

— Chcemy, żeby nikt nie musiał patrzeć na zegarek i na spokojnie mógł korzystać z atrakcji. Zamiast 18 złotych za godzinę uruchomiliśmy bilet całodzienny za 25 złotych. Podnosząc trochę cenę biletów chcemy zwiększyć komfort użytkowników. W tej cenie zawiera się mnóstwo atrakcji, na które klient nie miał wcześniej czasu. Mam na myśli: basen, basen rozgrzewkowy, zjeżdżalnie, sauny, biczy wodnych oraz jacuzzi — wyjaśnia Zbigniew Szymula.

I dalej: Jeśli ktoś jeszcze chce zagwarantować sobie zniżkę od tego biletu polecamy kartę promocyjną za minimum 200 złotych. Przy zakupie takiej karty mamy 25 procentowy rabat na bilety w Aquasferze.

Alicja Kowalczyk

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ChuckNorris #3087164 8 sty 2022 06:38

  Z jednej strony zle ze zlikwidowali bilety rodzinne z drugiej jednak strony seniorzy mieli ulgi i wiecznie wszysyko przeZ nich zajete bylo. Nie mozna bylo wejsc do jacuzzi czy tez na masaze bo wszystko zajete przez seniorow. Wiec wole zaplcic troche wiecwj ale miec ich z glowy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jirko #3087123 7 sty 2022 08:24

   Proponuję ich zbojkotować do czasu aż zmądrzeją i nie będą nas na siłę uszczęśliwiać. No pomysł na miarę Nobla. Brawo! Podobnie było z pomysłem wprowadzenia ronda śrubowego w Olsztynie, przy dworcu Olsztyn Zach. Szybko się wycofano z tego idiotyzmu. Może i tu w końcu ten pomysłodawca wytrzeźwieje po Sylwestrze i wróci do biletów godzinnych i ulgowych i zdejmie tę dodatkową opłatę z Multisport. Chcecie mieć pusty basen?

   Ocena komentarza: warty uwagi (19) odpowiedz na ten komentarz

  2. krzroy #3087102 6 sty 2022 21:46

   Niedawno wskutek przemyślanej akcji ratusz doprowadził do likwidacji potrzebnego i wcale nie tak "zużytego" basenu na Głowackiego. Dziś wygląda, że podobna akcja zaczyna się na Aquasferze. Ma być nieopłacalna, zaniedbana, niepotrzebna i w końcowym efekcie zamknięta i zlikwidowana??? Jest klient na działkę w centrum Olsztyna?

   Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Andrzej olsztyniak #3087075 6 sty 2022 17:16

    " Chcemy, żeby nikt nie musiał patrzeć na zegarek i na spokojnie mógł korzystać z atrakcji. Zamiast 18 złotych za godzinę uruchomiliśmy bilet całodzienny za 25 złotych." Kto będzie miał czas, siłę siedzieć "cały dzień" na basenie, nawet emeryt ma coś do załatwienia, nie za 25zł., basen. Kiedyś przyjeżdżały wycieczki z dziećmi z poza Olsztyna, nie na cały dzień, bo którą szkołę będzie stać od jednego dziecka 25zł., a co z wyżywieniem ?, bo szkoda będzie po dwóch godzinach opuszczać "tak wspaniałą atrakcję". Do tej pory i tak olsztynianie woleli wyjechać do Dobrego Miasta, albo Pluski były odwiedzane z przyjemnością. Seniorzy grupowo odwiedzali z ulgową opłatą, było stać na 1,5 godzinki, takie zajęcia wystarczały, raz na tydzień, teraz nie będzie ich stać. Basen z czasem będzie tak wyglądał ja "stadion", akurat w jednym miejscu, wizytówka Olsztyna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz

   2. olsols #3087068 6 sty 2022 13:22

    Podwyżka, która jest obniżką. Tylko klienci tego nie zrozumieli.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (12)
   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5