Kartka dla Seniora: te święta nie będą już samotne!

2021-12-24 08:31:59(ost. akt: 2021-12-23 15:01:07)
Kartki przygotowane przez olsztynian wniosą w serca seniorów ogrom radości

Kartki przygotowane przez olsztynian wniosą w serca seniorów ogrom radości

Autor zdjęcia: źródło: MOK

Olsztynianie kolejny raz udowodnili, jak wielkie mają serca. Napisali aż 374 Kartki dla Seniora!
Olsztyńska akcja Kartka dla Seniora zakończyła się sukcesem. Przypomnijmy: napisanie życzeń dla seniora było częścią wydarzenia "Święta. Dobrze was widzieć" organizowanego w ubiegły weekend przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Kartki trafiły do podopiecznych domów pomocy społecznej, którzy na co dzień borykają się z samotnością, chorobami i cierpieniem.

Życzenia można było wrzucić do specjalnej skrzyneczki umiejscowionej na Targu Rybnym.

— Po cichu liczyliśmy na odruchy waszych serc, ale nie spodziewaliśmy się aż tak poruszającego rezultatu. W ciągu zaledwie dwóch dni dostaliśmy 374 Kartki dla Seniora! — nie kryją radości organizatorzy akcji. — Jesteśmy głęboko wdzięczni za waszą czułość i ujmującą dobroduszność. Z ogromną przyjemnością przekażemy adresatom wasze ciepłe słowa i piękne myśli. Szczodrymi odruchami serc sprawiliście, że ich święta nie będą już samotne i puste. Nie można prosić o więcej.

Adresaci kartek są w różnym wieku. Jest wiele przesyłek od osób prywatnych, ale w akcję MOK-u chętnie włączyły się także różne instytucje: szkoły i przedszkola czy szpital dziecięcy. Kreatywnością wykazali się także studenci dziennikarstwa UWM. Ciepłe słowa wyszły także spod piór sióstr zakonnych.

Wzruszeni organizatorzy akcji dodają, że — oprócz tradycyjnych kartek z życzeniami — pojawiły się także przepiękne ilustracje, kolorowe wycinanki i własnoręcznie wykonane świąteczne zdobienia.

at

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5