Murem za polskim mundurem. Nowy baner na Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie

2021-12-22 18:29:11(ost. akt: 2021-12-22 15:44:36)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim zawisł baner "Murem za polskim mundurem". To podziękowanie za służbę na granicy.
— Każdego dnia na polsko-białoruskiej granicy swoją służbę pełni kilka tysięcy funkcjonariuszy straży granicznej, policji i przede wszystkim polskiego wojska. Także na święta Bożego Narodzenia będą strzegli naszej granicy, wolności i niepodległości Polski i Polaków — podkreśla Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski. — Chcemy dać wyraz solidarności naszego społeczeństwa z wszystkimi, którzy na granicy byli, są w tym momencie i będą w najbliższym czasie. Oni tam są po to, abyśmy my mogli spokojnie przeżywać Boże Narodzenie, ale też każdego dnia bez obaw żyć, funkcjonować i pracować dla naszej ojczyzny. Naszym wspólnym celem jest właśnie Polska. A baner jest tego symbolem.

I dodaje: — W Olsztynie pracują funkcjonariusze straży granicznej, policjanci, a od jakiegoś czasu mamy też znaczną ilość żołnierzy Wojska Polskiego. To ogromna wartość dla naszego regionu. Chcemy, aby funkcjonariusze, którzy będą przejeżdżać al. Piłsudskiego, widzieli, że jesteśmy z nimi. Choć nasze województwo nie leży przy granicy, mamy świadomość, że funkcjonariusze z Warmii i Mazur właśnie tam bronią naszej niepodległości.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Bez względu na to, co słyszymy w przestrzeni publicznej i jak często wojsko, policja oraz służby graniczne są atakowane przez część społeczeństwa, jesteśmy zgodni, że przez aklamację możemy przyjąć ważność i zdany egzamin przez funkcjonariuszy — zaznacza Olga Semeniuk, sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. — Dziękuję, że służby mundurowe są zawsze dostępne i że można na nie liczyć — zarówno w przestrzeni cyberbezpieczeństwa, z którym mierzymy od wielu tygodni, ale również w codziennej bardzo żmudnej pracy, która wymaga koncentracji, koordynacji i samozacięcia. Nie jest zaskoczeniem, że sytuacja na polskiej i europejskiej granicy wschodniej jest istotnym elementem większej rozgrywki międzynarodowej, w której Polska bierze udział. Te relacje międzynarodowe potrzebują spójności.

— Inicjatywa wywieszenia baneru jest pomysłem naszych pracowników, członków korpusu służby cywilnej — podkreśla Paweł Żukowski, dyrektor generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. — Stoimy „murem za polskim mundurem”!

Fot. Zbigniew Woźniak

23 grudnia do funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy trafią kartki świąteczne przygotowane przez szkoły oraz przedszkola z Warmii i Mazur w ramach akcji "Murem za polskim mundurem".

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. grand #3085989 23 gru 2021 13:48

  czy katecheta błysnął jakąś myślą Japy nr 2?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. bob #3085935 23 gru 2021 07:42

  czytam ze POtomkom utrwalaczy wladzy ludowej Polski mundur kole w oczy, juz pewnie macie przygotowane czerwone szmaty i czekacie na putina, pfu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-11) odpowiedz na ten komentarz

 3. Grzes #3085922 23 gru 2021 00:52

  Jeżeli w czasie pokoju żołnież ucieka na Białoruś, to co będzie podczas zagrożenia ? Wszczyscy spierdzielą

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Grzes #3085920 23 gru 2021 00:50

   Propaganda władzy większa niż za komuny. Trzeba było ten baner powiesić na murze ... aresztu śledczego. Przekaz byłby jeszcze bardziej dobitny.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Stary dziad #3085872 22 gru 2021 18:55

    Wiecie co robi ten baner? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest baner na skalę naszych możliwości. Wy wiecie, co my robimy tym banerem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić...

    Ocena komentarza: warty uwagi (29) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5