Olsztyn znów stolicą tańca

2021-12-01 12:00:00(ost. akt: 2021-12-03 16:37:55)
Czwarta edycja Jarockiego Festiwalu Tanecznego „Podróż do krainy tańca w rytmie latino” w Olsztynie przyciągnęła wiele grup tanecznych z województwa.

Czwarta edycja Jarockiego Festiwalu Tanecznego „Podróż do krainy tańca w rytmie latino” w Olsztynie przyciągnęła wiele grup tanecznych z województwa.

Autor zdjęcia: Michał Kupisz

Za nami czwarta edycja Jarockiego Festiwalu Tanecznego „Podróż do krainy tańca w rytmie latino” w Olsztynie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 150 osób.
— Cieszę się, że w czwartej edycji publika dopisała, podobnie, jak zespoły, których w tym roku zgłosiło się naprawdę dużo — podsumowuje Lidia Lejszo, prezes Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku, organizator czwartego Jarockiego Festiwalu Tanecznego, który w tym roku odbył się w sobotę (27 listopada) w szkole muzycznej w Olsztynie. — Kiedy zaczynaliśmy, było nas 60. W tym roku na scenie wystąpiło 150 osób. To niesamowite, że tak wielu docenia nasze wydarzenie. Spotykamy się po raz kolejny i tutaj możemy choć na chwilę zapomnieć o pandemii.


To festiwal, który angażuje tylko wyłącznie osoby na emeryturze. To wydarzenie wielopokoleniowe. W konkursie biorą udział osoby 50 plus, ale również młodsze. Tańczą osoby, które na co dzień biorą udział w zajęciach zespołów tanecznych. Poprzednie edycje miały swoje hasła. Była więc m.in. „Gorączka sobotniej nocy”, ale w tym roku wspólnym mianownikiem stało się latino. Część pokazów była więc dobrana właśnie pod tym kątem. Zespoły przyjechały z całego województwa. Niektóre od lat specjalnie na festiwal szyją profesjonalne stroje. Spotykają się, bo łączy ich wspólna pasja. No i nie lubią siedzieć w domach.


— Lubimy tańczyć, uwielbiamy razem spędzać czas, a do tego mamy świetną instruktorkę — mówiły członkinie zespołu Dancing Babki z Nidzicy. — W naszym mieście nie ma zbyt wielu rozrywek, a tutaj możemy się realizować.


W kategorii „zumba gold” Grand Prix otrzymała grupa Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku. Pierwsze miejsce otrzymał zespół, w którym tańczą osoby z Akademii Trzeciego Wieku MOK i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, drugie — Power Zumba KTS Power Dance Agora, trzecie – Strefa Aktywności Akces.
W kategorii TOP 1 — Grand Prix trafiło do Latino Team z Morąga, pierwsze miejsce zajęła grupa Fantastic z Elbląga, drugie- Power Senior – KTS Power Dance z Olsztyna, trzecie – Dancing Babki z Nidzicy, czwarte – Z wigorem JATW Olsztyn.
W kategorii TOP 2 – pierwsze miejsce zajął zespół Power Salsa z Olsztyna, drugie – Flamenki z Morąga.
Specjalna nagroda – miano najlepszego sportowca wśród tancerzy trafiła do Jarosława Czerniawskiego, który podbił serca publiczności widowiskowym tańcem na rolkach.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5