„Paczka z dzielnicy” po raz piąty!

2021-12-04 16:04:40 (ost. akt: 2021-12-04 17:45:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To już piąta odsłona organizowanej przez dzielnicowego Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie asp. Leszka Jacznika akcji „Paczka z dzielnicy”. W tym roku udział w akcji wzięli pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.
Podczas codziennej służby, dzielnicowy asp. Leszek Jacznik doskonale zna swój rejon oraz jego mieszkańców. Policjant wie, co może wywołać uśmiech na twarzach potrzebujących. Tradycyjnie w akcję „Paczka z Dzielnicy” włączają się darczyńcy, którzy nie są obojętni na potrzeby innych ludzi.

— Organizuję akcje charytatywną „Paczka z dzielnicy” od 2017 roku, podczas której zbieramy darowizny, artykuły spożywcze, przemysłowe, chemiczne czy tekstylia. Zebrane rzeczy pakujemy w paczki świąteczne i rozdajemy je osobom potrzebującym na terenie Olsztyna — mówi dzielnicowy asp. Leszek Jacznik z Posterunku Policji I w Olsztynie. — Część rodzin, która otrzyma od nas paczkę poznaliśmy podczas służby. Wiemy, że są to osoby w potrzebie, którym musimy pomóc. Mieszkańcy dzielnic również wskazują nam osoby, które potrzebują wsparcia. Dostajemy też sygnały z innych organizacji.

Fot. Zbigniew Woźniak

Z roku na rok coraz więcej osób i instytucji bierze udział w naszej akcji i angażuje się w nasze działania. W tym roku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przyłączyła się do akcji:
— Kilka miesięcy temu zaprosił nas asp. Leszek Jacznik do wzięcia udziału w tej akcji. Cały personel pogotowia zaangażował się w zbiórkę. Udało nam się zebrać dużo artykułów pierwszej potrzeby, które zostaną przekazane potrzebującym — mówi Krzysztof Jurołajć, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. — Wiemy, że te paczki trafią do osób, które bardzo potrzebują tych rzeczy. Wiele z nich nie poprosi o wsparcie. Dzielnicowi w swojej pracy często mają styczność z takimi osobami, dlatego doskonale wiedzą komu podarować taką paczkę.

Fot. Zbigniew Woźniak

Rozdanie prezentów ruszy od poniedziałku, czyli od Mikołajek. W ciągu tygodnia wszystkie paczki powinny być zebrane.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda #3083448 5 gru 2021 06:42

    Nie ufam polskiej milicji.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5