Wadze miasta zajęły się niebezpiecznymi przejściami dla pieszych w Olsztynie

2021-11-26 07:14:53 (ost. akt: 2021-11-26 08:26:54)

Autor zdjęcia: Marcin Kulasek/facebook

Poseł Lewicy Marcin Kulasek wysłał do prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza pismo interwencyjne w sprawie poprawy bezpieczeństwa pieszych w rejonie przejść na remontowanych odcinkach drogi. Jego stanowisko poparli również olsztyńscy radni PiS.
Po interwencji posła Lewicy w Urzędzie Miasta zebrał się specjalny zespół, który miał opiniować organizację ruchu.

Zespół zebrał się, bo jesteśmy zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami z udziałem pieszych — mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta w Olsztynie. — Sprawdzana była także sytuacja na placach budów w kontekście uczestników ruchu. Wkrótce powinny pojawić się zalecenia i propozycje rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo.

Zespół opiniował organizację ruchu drogowego przez dwa tygodnie. W rezultacie miejski inżynier ruchu wydał zalecenie doświetlenia tego przejścia i wykonawca już się do tego zastosował. Zamontował dwa punkty, które bardzo poprawiły widoczność na tym przejściu dla pieszych — poinformowała nas Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Konsultacje mają związek z serią potrąceń pieszych na placu budowy nowej linii tramwajowej. Głównymi zarzutami pod adresem Urzędu Miasta była słaba widoczność pieszych, którzy — według relacji kierowców — byli bardzo słabo widoczni.

Problem z zauważeniem pieszych kierowcy mieli szczególnie o świcie i po zmierzchu. Przejść dla pieszych jest jednak więcej, a nie wszystkie są jeszcze oświetlone.

Waszym zdaniem:

Czy pozostałe przejścia dla pieszych powinny być bardziej oświetlone?
pokaż wyniki »

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bob #3082448 26 lis 2021 08:44

    tak zarobieni i zaniepokojeni , ze tego problemu nie zauwazyli i jeszcze tak beszczelnie klamia ratuszowi, Dopiero interwencja posla delikatnie ich wzruszyla nad losem pieszych. Po weekend-zie problem sam sie rozwiaze, a Grzymowiczowi i spoldze , ktos zawraca 4 litery, jak tak mozna , hehehe

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5