Policjanci i kontrolerzy ZDZiT sprawdzą przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa w komunikacji miejskiej

2021-11-19 18:25:58 (ost. akt: 2021-11-19 15:29:49)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Niemal 25 tys. przypadków zakażeń w Polsce, 133 w Olsztynie - to bilans ostatniej doby. Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a część mieszkańców stolicy regionu nadal nie stosuje podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Dystans, dezynfekcja, maseczka, a do tego wietrzenie pomieszczeń i szczepienia - jest mnóstwo możliwości uniknięcia lawinowego wzrostu zakażeń. Niestety, nie wszyscy chcą dostosować się do podstawowych zasad w celu uniknięcia ewentualnego kolejnego lockdownu.
Brak maseczek w sklepach, galeriach handlowych, kinach - to w Olsztynie powszechny widok. Nie lepiej jest w środkach komunikacji zbiorowej, dlatego zapadła decyzja o jeszcze ściślejszej współpracy z policją.
- Dostajemy sygnały od zaniepokojonych pasażerów z prośbą o interwencję - przyznaje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Od najbliższego piątku (19 listopada) Policja wspólnie ze Strażą Miejską oraz kontrolerami ZDZiT będą jeszcze częściej sprawdzać przestrzeganie pandemicznych przepisów przez pasażerów. Jesteśmy przekonani, że wspólne działanie przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa podróżujących.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami noszenie maseczek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe w pojazdach transportu zbiorowego. Przypominają o tym specjalne plakaty na drzwiach oraz komunikaty głosowe oraz na wyświetlaczach w autobusach i tramwajach. Brak przestrzegania przepisów może skutkować mandatem.
Przypomnijmy, że Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu oraz operatorzy: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Konsorcjum Meteor/Irex-3 przykładają szczególną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Dezynfekowane są zarówno autobusy, tramwaje, jak również biletomaty.
W tej chwili w Olsztynie w pełni zaszczepionych zostało niemal 111 tys. osób.
koronawirus w rządowym portalu Gov.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dorota #3082648 28 lis 2021 07:00

  Z tego co wiem nigdy nie było i nie ma obowiązku noszenia maseczek w Polsce. Policjanci niech sobie kontrolują jak nie mają co robić - odmawia się przyjęcia mandatu i tyle w temacie. A kto chce to może złożyć skargę na psów o bezprawne działania. Z punktu widzenia medycyny maseczki nie są zdrowe.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. czytelnik #3082450 26 lis 2021 08:52

   I co jeszcze... W komunikacji miejskiej twarz zasłania ok 50% pasażerów. Przyjrzyjcie się komunikacji podmiejskiej i busom do sąsiednich miast. Dziś na ok. 40 osób, jedynie 4 miały zasłoniętą twarz. Nawet kierowca przy wsiadaniu śmiał się, że maski są niepotrzebne i on powie jak będzie kontrola i trzeba będzie się zasłonić. PARANOJA!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5