Zmiana organizacji ruchu w Olsztynie na Wszystkich Świętych [MAPY]

2021-10-29 09:14:44(ost. akt: 2021-10-29 08:05:31)

Autor zdjęcia: Pixabay

Miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu. Zmiany będą dotyczyć okolic dwóch największych olsztyńskich nekropolii - Dywity i Poprzeczna.
Najważniejsze zmiany będą obowiązywać od niedzieli (31 października) od godz. 23.30 do wtorku (2 listopada) do około godz. 4.00.

Cmentarz przy ul. Wadąskiej (Dywity)


Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że już w nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 października) ul. Wadąska - od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu - stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem w pobliże cmentarza. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej, taxi i rowerem). Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Fot. ZDZiT Olsztyn

Fot. ZDZiT Olsztyn

Cmentarz Poprzeczna


W okresie Wszystkich Świętych (31 października-2 listopada) do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).

Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, taksówki i służby miejskie.

Ulica Erdmanowej - jak co roku - będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Fot. ZDZiT Olsztyn

Fot. ZDZiT Olsztyn

źródło: ZDZiT Olsztyn

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5