Sprawdź się w konkursie wiedzy o Olsztynie Miejskiego Ośrodka Kultury

2021-10-07 11:31:30(ost. akt: 2021-10-07 10:50:54)
Widok na miasto z Centaurusa

Widok na miasto z Centaurusa

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie wiedzy o Olsztynie, organizowanym z okazji 668. rocznicy urodzin miasta. Zapisy potrwają do 22 października.
MOK zapewnia, że „nie jest to żaden infantylny kłiz rodem z gazetki szkolnej”, lecz w pełni profesjonalny turniej wiedzy, w którym nagroda główna wyniesie 3 tysiące złotych. Konkurs jest niejako odpowiedzią na modę na regionalizm.

„Od kilku już lat można zaobserwować swoistą modę na olsztyński patriotyzm lokalny w duchu retro. Jak grzyby po dżdżu w Lesie Miejskim powstają kolejne środowiska pasjonatów, internetowe strony regionalne, spotkania czy wystawy. Cudze chwalicie, swego nie znacie, powiadają często. Ale może jednak właśnie znacie?” — piszą organizatorzy.

W 36 pytaniach sprawdzana będzie wiedza podzielona na cztery kategorie: od pradziejów do I rozbioru Polski, od 1772 r. do 1945 r., od końca II wojny światowej do współczesności, a także o sztuce i architekturze stolicy Warmii i Mazur. W jury zasiądą: prof. Stanisław Achremczyk (historyk, znawca historii regionu Warmii i Mazur), Joanna Piotrowska (historyczka sztuki), Rafał Bętkowski (badacz i popularyzator historii Olsztyna) oraz Artur Sobiela (kierownik Muzeum Nowoczesności).

Żeby zgłosić się do konkursu, trzeba do 22 października wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.mok.olsztyn.pl.

24 października w Kamienicy Naujacka odbędą się eliminacje, natomiast 31 października o godz. 18 uczestnicy zmierzą się w wielkim finale w sali pod amfiteatrem.

mw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3077128 7 paź 2021 15:36

    Proponuję pytanie do quizu: ile lat Olsztyn czeka na budowę nowego stadionu piłkarskiego?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5