Na śmietniku na ul. Jasnej w Olsztynie jest coraz gorzej. Kto tu podrzuca odpady?

2021-10-06 18:29:38(ost. akt: 2021-10-08 17:25:16)
Sprzątanie tych śmieci to syzyfowa praca. Cały czas wracają

Sprzątanie tych śmieci to syzyfowa praca. Cały czas wracają

Autor zdjęcia: Rada Osiedla Kętrzyńskiego

Człowiek człowiekowi wilkiem? W Olsztynie człowiek człowiekowi... śmieci podrzuca. Na tym śmietniku jest ich coraz więcej. A znikają, gdy… ktoś je podpala. Co te wysypisko mówi o Olsztynie?
Śmietnik ten znajduje się na ul Jasnej. Wygląda identycznie jak śmietnik pomiędzy ulicami Kościuszki, Kętrzyńskiego i Kopernika w Olsztynie. Tam zawsze stoi góra śmieci. Jednych ona denerwuje, drugich zachęca, żeby tu podrzucać kolejne odpady, a innych korci, żeby podłożyć ogień.

Czy ta lokalizacja, gdzie olsztyniacy wyrzucają odpady, powtórzy historię śmietnika przy Kościuszki, Kętrzyńskiego i Kopernika? Przypomnijmy, że tam wysypisko przy garażach płonęło już kilka razy.

— Czy ktoś podpalał te śmieci celowo, czy po prostu rzucił niedopałek, nie wiem. Obok są garaże, które mają dachy z papy, która jest łatwopalna. Raz już nawet o mały włos nie doszło do tragedii. Na szczęście szybko zareagowali strażacy — mówiła Katarzyna Skrok-Bolejko, która mieszka w okolicy.

Fot. Rada Osiedla Kętrzyńskiego

A kto powinien zareagować na to wysypisko? Firma, która wywozi odpady, zabiera śmieci z kontenerów. Nie może wywieźć tego, co stoi obok, bo to wiążę się z dodatkową opłatą. Pieniądze na uprzątnięcie z kolei muszą wyłożyć albo wspólnoty mieszkaniowe, które korzystają ze śmietnika, albo zarządca terenu.

Niestety to syzyfowa praca...

Ale ten śmietnik to też wizytówka Olsztyna. Co prawda schowana między budynkami i garażami, ale mimo wszystko.


ar

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lukka #3077112 7 paź 2021 12:47

    chyba jedyne rozwiązanie tej sytuacji to surowe mandaty, straż miejska na pewno łatwo ustaliłaby czyje to rzeczy tak zaśmiecają osiedle

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Olsztyniak1979 #3077091 7 paź 2021 09:08

    Zaskakują mnie takie typki. A przecież mógł legalnie , za darmo wywieźć na Cementową i tam by mu przyjęli. A swoją drogą ten drewniany stolik po oczyszczeniu i symbolicznym odnowieniu mógłby być kilka złotych warty na antykach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5