Policjanci z Olsztyna złapali go, bo nie zapiął pasów. Grozi mu do 3 lat więzienia

2021-09-17 15:51:11 (ost. akt: 2021-09-17 14:40:46)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 23-latka w Łęgajnach, bo nie zapiął pasów. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli w jego aucie narkotyki: metamfetaminę i marihuanę. Policjanci mieli uzasadnione podejrzenia, że kierowca był pod wpływem środków odurzających. Żeby to sprawdzić, pobrali jego krew do badań.
Z relacji policjantów pracujących na miejscu wynika, że 23-latek podczas czynności policyjnych zachowywał się podejrzanie — na przemian był pobudzony i ospały. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie nie wykazało w organizmie kierującego alkoholu.

Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu roślinnego oraz zawiniątko z białym proszkiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to marihuana i metamfetamina. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań. Ze względu na uzasadnione podejrzenia kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających przez 23-latka został on zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badanie krwi potwierdzi prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, będzie mógł dodatkowo usłyszeć zarzut do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5