Część ulicy Hozjusza na Redykajnach w Olsztynie wyremontowali. A co z resztą?

2021-08-31 12:58:53(ost. akt: 2021-08-31 14:24:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od niedawna mieszkańcy Redykajn mogą cieszyć się wyremontowanym fragmentem ulicy Hozjusza, którego naprawa została zrealizowana z pieniędzy Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Jednak ulica jest długa i wyremontowanie dwustumetrowego fragmentu może nie wystarczyć. Czy mieszkańcy doczekają się remontu całej ulicy?
Droga dojazdowa do Redykajn, czyli ul. Hozjusza, nigdy nie była w całości wyremontowana. Jeśli pojawił się ubytek w nawierzchni, który zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego, to drogowcy tylko go łatali. Po około 25 latach takich praktyk nawierzchnia Hozjusza zaczęła przypominać mozaikę, której fragmenty średnio do siebie pasują. Jednak to nie aspekty wizualne stanowią problem, a bezpieczeństwo jazdy.

Dzięki OBO 2021 projekt „Bezpieczne Redykajny — naprawa zniszczonej nawierzchni ulicy Hozjusza” otrzymał 165 866 zł na naprawę nawierzchni. I wszystko byłoby pięknie, gdyby wyremontowano całość, a nie tylko ok. 200 metrów.

Fot. Zbigniew Woźniak

Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządy Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, poinformował nas, że teraz zostały wyremontowane najbardziej uszkodzone fragmenty ulicy, a prace prawie dobiegły końca. Pozostało wymalowanie oznakowania nawierzchni.

Naprawiony został fragment tuż za torami kolejowymi, na którym od dłuższego czasu po intensywnych deszczach zaczęły tworzyć się ogromne i głębokie kałuże, które czasem uniemożliwiały dalszą jazdę. A biorąc pod uwagę, że ul. Hozjusza jest jedyną drogą dojazdową do osiedla, to niektórym mieszkańcom trudno było dojechać do domu lub wydostać się z Redykajn.

Fot. Zbigniew Woźniak

Pozostaje pytanie: a co z resztą ulicy? Michał Koronowski odpowiada: — Projekt dotyczący kontynuowania remontu ul. Hozjusza został zgłoszony do kolejnej edycji OBO.
A to oznacza, że na dalszą część remontu przyjdzie mieszkańcom jeszcze poczekać...

lew

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand #3074148 31 sie 2021 17:34

    Resztę niech wyremontują klerycy i ksiundze z seminarium katolsko-płaskoziemskiego

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5