Dziki na ul. Żołnierskiej w Olsztynie. Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa znalazła rozwiązanie

2021-07-22 14:40:26 (ost. akt: 2021-07-22 15:23:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mieszkańcy bloków mieszkalnych przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie pozbyli się problemu śmieci rozrzucanych przez dziki. Najchętniej odwiedzane przez te zwierzęta kosze na bio odpady zostały obudowane metalowymi stelażami.
Z wiecznie porozrzucanymi śmieciami, a co za tym idzie nieprzyjemnym zapachem i ogólnym nieporządkiem, zmagali się mieszkańcy bloków mieszkalnych przy ul. Żołnierskiej 11B, 12A i 12C. Utrudniało to również pracę osobom sprzątającym, które obarczane były dodatkowymi obowiązkami.

Mieszkańcy zwrócili się z prośbą do spółdzielni o rozwiązanie problemu. Administrator wpadł na pomysł, aby obudować kosze na bio odpady metalowymi stelażami, które - jak się okazało - skutecznie odstraszyły dziki od robienia bałaganu.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


Mieliśmy w tym miejscu bardzo duży problem z rozrzucaniem śmieci z pojemników przez dziki. Brakuje tam miejsca na postawienie zamykanej wiaty i administrator tych budynków wpadł na pomysł, aby postawić takie metalowe stelaże. Dzik jest inteligentnym zwierzęciem i gdy widzi, że nie może sobie z czymś poradzić, to po prostu odpuszcza ― informuje administracja Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Bardzo możliwe, że to rozwiązanie zyska popularność i niebawem znajdzie się w innych miejscach w Olsztynie, a może nawet także poza nim.

Podoba Ci się takie rozwiązanie?
pokaż wyniki »


maw

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5