Podgrodzie najaktywniejsze w OBO. „Jest dużo do zrobienia”

2021-07-07 13:53:08(ost. akt: 2021-07-14 12:17:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Za nami nabór projektów do nowej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Do podziału 6 mln zł. Podgrodzie okazało się najaktywniejszym osiedlem.
Od 1 maja przygotowano i złożono prawie 140 wniosków do dziewiątej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wiemy, że prawie 40 propozycji to projekty miejskie, a 100 to zadania osiedlowe. Teraz czas na ocenę merytoryczną wniosków. Od niej zależy, czy projekt trafi pod głosowanie. Ocena dotyczy kosztów projektu, czasu realizacji, lokalizacji i np. kwestii nakładania się na inne projekty. Ocena skończy się z końcem sierpnia, a głosowanie zaplanowano na 15 września - 3 października. Ostateczną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania poznamy 25 października. Aż 10 projektów złożyli mieszkańcy osiedla Podgrodzie.

— Nie mogę wskazać, który wniosek z tej dziesiątki najgoręcej bym popierał, więc zaznaczę, że popieramy wszystkie inicjatywy związane z naszym osiedlem[/i] — mówi Stanisław Uzdowski, przewodniczący Rady Osiedla Podgrodzie. — Pełnię funkcję drugą kadencję. Przez ten czas udało nam się zrobić naprawdę wiele. Pokazaliśmy, że się da. Niestety w OBO zwycięża jeden projekt, więc konkurencja jest bardzo duża. Udało nam się zrobić chodnik całą ul. Gałczyńskiego w ul. Iwaszkiewicza, aż do ul. Tuwima. Na tych osiedlach nic się nie działo. Nie mamy miejskiego placu zabaw, czy parku. Dużo mówiło się o parku przy ul. Gotowca. Nawet był projekt, na który wydano sporo pieniędzy, ale nic z tego nie wyszło — ubolewa. —W Olsztynie w wielu miejscach coś się dzieje. U nas nie bardzo. W ubiegłym roku pojawił się projekt miejski, żeby ten park chociaż rozpocząć, choć wiadomo, że za 500 tys. zł się tego nie da zrobić. Niestety projekt został odrzucony. Jest u nas naprawdę dużo infrastruktury do zrobienia. Od chodników po place zabaw. Spółdzielnie oczywiście je mają, ale miejskiego placu nie ma i raczej na razie nie będzie. Trochę szkoda, że powstawały projekty, za które zapłacono i nic z nich nie wyszło. Dokumentacja traci aktualność i nie ma się co dziwić. Może w tym roku uda się ją zaktualizować. Jest naprawdę dużo do zrobienia na Podgrodziu. Część inwestycji nie zostało ukończonych i warto je doprowadzić do końca.

PJ

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsols #3070961 14 lip 2021 22:50

    Inwestycje chodnikowe czy parkingowe powinny być wyłączone z OBO. Parki, kultura i inne inicjatywy prospołeczne powinny być finansowane z tych pieniędzy, a nie remonty zdegradowanej infrastruktury miejskiej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5