Już w sobotę Spotkania Zamkowe w Olsztynie

2021-06-25 17:07:39(ost. akt: 2021-06-25 14:08:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak/ CEiIK

W sobotę (26 czerwca) o godzinie 20.30 rozpocznie się 47 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. Tym razem nie zamek, ale olsztyński amfiteatr wypełnią słowa poezji i towarzyszącej im muzyki. Na scenie w Olsztynie pojawi się także Mela Koteluk.
W tym roku, wyjątkowo, wydarzenie odbędzie się na terenie Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie. Ta lokalizacja daje organizatorom możliwość zapewnienia bezpiecznych warunków i dostosowania się do obowiązujących przepisów.

W programie, oprócz tradycyjnych przesłuchań konkursowych i ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród wykonawcom, którzy najbardziej trafią do serc jurorów, odbędzie się koncert Meli Koteluk z zespołem Kwadrofonik z programem ostatniej płyty: "Astronomia Poety. Baczyński” Warto przypomnieć, że Mela Koteluk była jedną z laureatek 34. edycji festiwalowego konkursu.

Jak zdradziła nam Basia Raduszkiewicz, która spotkała się z wykonawcami jako jurorka już podczas tegorocznych eliminacji, festiwalowa publiczność ma prawo oczekiwać prawdziwej artystycznej uczty.

— Nie ukrywam, że chcielibyśmy odkryć osobowości mające artystyczny potencjał. Znaleźć kogoś, kto w przyszłości mógłby stać się zjawiskiem scenicznym na miarę klasyków nurtu piosenki poetyckiej — zaznaczyła Basia Raduszkiewicz.

Wydarzenie jest biletowane.
dbp

Do konkursu 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, zakwalifikowali się:


1. Aleksandra Certa
2. Aleksandra Jeznach
3. Natalia Kawszyn
4. Julia Kuszkowska
5. Lenda/Kozub
6. Zuzanna Lenkiewicz
7. Julia Płocharczyk
8. Wiktoria Przęczek
9. Daniel Rupiński
10. Kinga Rutkowska
11. Michał Wróblewski
12. Piotr Zubek
13. Urszula Zubek


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5