Za najwyższą frekwencję w wyborach gmina Stawiguda dostała wóz strażacki i... koncert

2021-06-24 16:02:00(ost. akt: 2021-06-24 16:58:30)

Autor zdjęcia: GOK Stawiguda

Dzięki aktywności społecznej mieszkańców podczas obu tur wyborów prezydenckich gmina Stawiguda została nagrodzona w wyjątkowy sposób. Pierwszym prezentem dla gminy był wóz strażacki, a drugim — koncert muzyków z naszego regionu.
Gmina, która miała najwyższą frekwencję w wyborach w pierwszej turze, dostawała wóz strażacki. Taki wóz po pierwszej turze trafił do gminy Stawiguda. W drugiej turze sytuacja się powtórzyła — Stawiguda również miała największą frekwencję. Jednak tym razem — zamiast wozu strażackiego — wójt i marszałek województwa ustalili, że nagrodą będzie koncert Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, zespołu Czerwony Tulipan oraz miejscowego chóru Konsonans pod batutą Natalii Bałdygi.

Okoliczności koncertu zapierały dech w piersiach. Piękny słoneczny dzień, plaża w Majdach, rozstawione stoliki, leżaki i namioty... Nie dość, że muzyka była piękna, to jeszcze mieszkańcy gminy mogli cieszyć się nią na świeżym powietrzu, w równie pięknych okolicznościach przyrody. Wystąpienie artystów było największym wydarzeniem muzycznym w historii gminy Stawiguda.

Fot. GOK Stawiguda

Fot. GOK Stawiguda

Wśród słuchaczy byli m.in. marszałek Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Marcin Kuchciński, Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego, i wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz.

Orkiestrę poprowadzi szef filharmonii Piotr Sułkowski, a solistką była Katarzyna Mackiewicz.

Chór Konsonans wykonał piosenki zagranicznych autorów, m.in. Elvisa Presleya i Johna Lennona, oraz polskie pieśni. Czerwony Tulipan jest formacją muzyczną, którą wszyscy dobrze znają. Zespół jest aktywny na scenie muzycznej ponad 30 lat, a podczas swojej działalności często koncertował za granicą.

Organizatorami wydarzenia były Urząd Marszałkowski i gmina Stawiguda.

Fot. GOK Stawiguda

Fot. GOK Stawiguda

Fot. GOK Stawiguda

Fot. GOK Stawiguda


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5