Weekendowy rozkład jazdy. Nie musisz się nudzić!

2021-06-18 17:33:31 (ost. akt: 2021-06-18 15:02:54)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Zapraszamy w podróż po ciekawych imprezach i wydarzeniach weekendowych w Olsztynie. Przedstawimy propozycje nie tylko dla fanów kina, miłośników koncertów,czy wielbicieli teatru i sztuki, ale także tematyczne wydarzenia z nie lada propozycjami. Żeby w weekend nikt się nie nudził!

Muzyka


• Na początek przegląd wydarzeń muzycznych. Zabieramy chętnych do…planetarium. W piątek o godz. 18 i w sobotę o 19 odbędzie się tam ciekawa projekcja muzyczna „Księżyc w blasku Pink Floyd”. W rytmach albumu „The Dark Side of The Moon” oraz widoku specjalnych wizualizacji i animacji, zostaniemy zabrani w podróż po różnych zakątkach kosmosu.

• Docierając do Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, wejdziemy w świat rapu reprezentowanego przez duet O.S.T.R i Hades, którzy wystąpią w sobotę o godz. 18. Główną atrakcją będą utwory z nowego albumu „HAO2”. Przez twórców jest on opisywany jako zbiór 15 opowieści stworzonych z doświadczeń życia w trakcie pandemii. Warto to zobaczyć i posłuchać na żywo!

• W Auditorium Maximum przy al. Wojska Polskiego natrafimy na koncert Edyty Geppert z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej. Artystka wystąpi w sobotę o godz. 18.30.

• W Olsztynie swoją trasę koncertową rozpocznie pianista Roman Wróblewski. W niedzielę o godz. 19 w Galerii Usługa — Jazz Bar, będzie można na żywo zapoznać się z jego debiutanckim albumem „3:47 am”.

• Na starówce warto udać się w ten weekend do pubu Las w Centrum Miasta, gdzie odbędą się dwa koncerty, oba w ciekawych klimatach. W piątek o godz. 20 rozpocznie się „Feed Your Soul Vol. 1”, który będzie się składał z dwóch sekcji: koncertu ambientowego, idealnego do relaksu, i bardziej rytmicznej części wykorzystującej muzykę elektroniczną. Natomiast w sobotę o godz. 20 odbędzie się „Dubowa Noc w Lesie”, czyli potańcówka w rytmach dubu wywodzącego się z muzyki jamajskiej.


• Naszą podróż po muzycznej części weekendu zakończymy w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii. Tam w niedzielę o godz. 18 i 20.30 wystąpi zespół Fisz Emade Tworzywo, który wybrał Olsztyn jako jeden z przystanków swojej trasy koncertowej promującej album „Radar”. Sięgający do lat 80. łączy muzykę disco z rockiem poprzez syntezatorowe brzmienia i mocny wokal. A to wszystko w wykonaniu utalentowanych artystów.

Teatr


• W Teatrze Jaracza przez cały weekend o godz. 19 grany będzie spektakl „Coraz bardziej zielona gęś” w reżyserii Jarosława Kiliana. To kompilacja odgrywanych na scenie utworów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W programie przede wszystkim dużo humoru, zabawy wyobraźnią i wykorzystania groteski najwyższej próby.


• Wielbicielom komedii sytuacyjnej polecamy spektakl „Kiedy kota nie ma…” w sobotę o godz. 16 w Centrum Konferencyjnym UWM. Ta historia o perypetiach dwóch angielskich małżeństw to kwintesencja brytyjskiego humoru połączona z refleksjami na temat życia małżeńskiego.

• No i mamy jeszcze coś dla najmłodszych. Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na spektakl „Krawiec Niteczka” w reżyserii Małgorzaty Wolańskiej. Tytułowy bohater po otrzymaniu przepowiedni o zostaniu królem, wybiera się w wielką wędrówkę. Jakie przygody spotkają go na drodze? Przekonajcie się sami w sobotę o godz. 17 oraz w niedzielę o godz. 11 i 12.15.

Kino


• W ten weekend warto odwiedzić kino Awangarda 2, które przygotowało kilka ciekawych seansów. Wśród nich mamy „Ostatni komers”, czyli debiutanckie dzieło Dawida Nickela, za które otrzymał dwa Złote Lwy. Akcja rozgrywająca się w przeciągu kilku dni, której bohaterami jest grupa gimnazjalistów, to portret młodego pokolenia.


Oprócz tego będzie można obejrzeć „Sweat”. Film opowiada historię trzech dni z życia popularnej influencerki fitness, która umiejętnie łączy konwencję dramatu i thrillera.

• Kino Awangarda 2 zaprasza także na 12 edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Od piątku będzie można zobaczyć najlepsze dzieła francuskiego kina ostatnich lat.

• Od piątku Kino Helios zaprasza na premierę polskiej komedii kryminalnej „W jak morderstwo” w reżyserii Piotra Mularuka, gdzie duet postaci, czyli gospodyni Magdy i komisarza Jacka Sikory, spróbuje rozwiązać sprawę morderstwa.

• Mamy także coś dla wielbicieli poważnego kryminału. „Małe rzeczy” to trzymający w napięciu thriller z mistrzowską obsadą. Od piątku na wielkim ekranie kina Helios zobaczymy Denzela Washingtona, Rami Maleka czy Jareda Leto.

• Kibiców piłki nożnej kina Helios i Multikino zapraszają do siebie na transmisję sobotniego meczu Polska-Hiszpania na wielkim ekranie.

Kabaret/stand up


• Kabaret Moralnego Niepokoju to grupa, której większości nie trzeba chyba przedstawiać. Twórcy popularnej satyry politycznej „Ucho Prezesa” w piątek pojawią się aż w dwóch miejscach. O godz. 18 odwiedzą Szkołę Podstawową nr 1 w Olsztynku, a o godz. 21 trafią do hali Szkoły Podstawowej w Jonkowie. W obu miejscach wystąpią z programem „Za długo panowie byli grzeczni”.


• Weekendowy stand up zaczynie się w Browarze Warmia w niedzielę o godz. 17 występem Antoniego Syrka-Dąbrowskiego. Komik, który działa na scenie od 2010 roku, zaprezentuje swój nowy program „Kronika Filmowa”.

• Szykujmy się na gwiazdorski występ w Auditorium Maximum w Olsztynie, gdzie w niedzielę o godz. 19 bawić nas będzie Cezary Pazura. Popularny aktor i komik zaprezentuje się przed publicznością najnowszą odsłoną programu „Wujek Czarek na żywo”.

Wystawy


• Na początek zapraszamy do Galerii... Warmińskiej. Jeszcze do soboty można tam zobaczyć prawdziwe dzieła jubilerskiej sztuki. W butiku Coffret znajduje się ekspozycja pięknej biżuterii, która zdobywała prestiżowe nagrody w branżowych konkursach. Jednym z ciekawszych eksponatów są oryginalna maska wenecka i rzeźby ze szkła Murano.

• Sobota to także ostatnia szansa, żeby w BWA zobaczyć wystawę malarską Stanisława Baja „Rzeka Bug — jednego miejsca różne nastroje”, która opowiada o więzi autora z rodzinną Ziemią Podlaską.

• Sam weekend jest też dobrą okazją do poznania premierowej wystawy „Gdzie Odlatują Łabędzie z Opon”. Można ją zobaczyć w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie.

• Do obejrzenia w BWA jest jeszcze otwarta na początku tygodnia wystawa Mai Baranowskiej „Uważniej”, która składa się z prac stworzonych w oparciu o osobiste obserwacje autorki linii papilarnych i tego, jaki wpływ ma odcisk dłoni i palców na nasze życie.

Na świeżym powietrzu


Aktywną propozycją dla rodzin z dziećmi jest gra terenowa „Narnijskie zagadki”, która rozpocznie się w sobotę o godz. 12 w parku Centralnym. Grupy będą musiały wykonywać różne zadania, które mają testować logiczne i dedukcyjne myślenie oraz spostrzegawczość. Wszystko w dobrze odwzorowanym klimacie „Opowieści z Narnii”. Uczestnictwo w zabawie wymaga rezerwacji: 536 150903/ fpeolsztyn@gmail.com.

• Oczywiście dla wszystkich piłkarskich kibiców mamy strefy kibica. Co prawda samo miasto nie stworzyło „miejskiej strefy”, ale z pomocą przyszła Grupa DBK i Champion Pub, którzy razem stworzyli Strefę Kibica DBK przy pubie przy ul. Podwale 14.

• Na koniec, pozostając jeszcze przy sporcie, proponujemy coś dla fanów Formuły 1. Na stacji Orlenu przy al. Warszawskiej, każdy będzie mógł zobaczyć prawdziwy bolid, który ścigał się w sezonie 2018. Na pewno warto rzucić okiem, zwłaszcza że taka okazja pewnie prędko się nie powtórzy.

opr. mj


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewa Nowak #3069142 19 cze 2021 08:13

    Ten bolid to w ramach promocji Orlenu? Już był w Mikołajkach.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5